null

Zapraszamy na wystawę

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

Za co Bracia Łopieńscy otrzymali złoty medal w Paryżu? Jak powstaje odlew - od rysunku do gotowego wyrobu. Jak wygląda stół cyzelera i dlaczego odkrycie modeli gipsowych było taką sensacją? Zapraszamy na wystawę do 19 listopada.

O tym wszystkim można się dowiedzieć oglądając wystawę przygotowaną przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków pt.: „160 lat firmy Bracia Łopieńscy”. Składa się na nią ekspozycja modeli gipsowych i, w niektórych wypadkach, wykonanych z nich odlewów, oraz wystawa plenerowa na dziedzińcu, z prezentacją 160-letniej historii tej sławnej warszawskiej odlewni.

Zapraszamy w ostatni dzień naszej wystawy, w sobotę, 19 listopada

Na ten dzień zaplanowaliśmy: 

11.00-12.00 – konsultacje ekspertek. Jeśli macie w domu stare brązy i chcielibyście poznać ich pochodzenie to Anna Łopieńska-Lipczyk i  Monika Bryl skonsultują przyniesione przez Was obiekty (sala konferencyjna, budynek BSKZ, Nowy Świat 18/20, I piętro). Prosimy się zapisywać: bmadany@um.warszawa.pl

13.00-13.30  – oprowadzanie po wystawie przez Monikę Bryl (budynek d. apteki, Nowy Świat 18);

15.00-15.30 - oprowadzanie po wystawie przez Agnieszkę Kasprzak-Danis (budynek d. apteki, Nowy Świat 18).
 

Wystawę jest czynna w godzinach 10.00 -16.00. Część plenerowa mieści się na dziedzińcu pałacu Branickich (ul. Nowy Świat 18/20,) a ekspozycja gipsów i odlewów w jego oficynie (d. apteka, Nowy Świat 18)

Zapraszamy serdecznie.