null

Wystawa PAOJ - Przewodnik Architektoniczny Osiedla Jazdów

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W imieniu Stowarzyszenia Akademickiego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zapraszamy na wernisaż wystawy towarzyszącej wydaniu książki "PAOJ | Przewodnik Architektoniczny Osiedla Jazdów".

Wernisaż wraz z prezentacją publikacji odbędzie się w poniedziałek 24.02.2020, o godz. 18:30 w Otwartej Pracowni, ul. Jazdów 3/6. Na spotkaniu będzie można wejść w posiadanie "Przewodnika."

Wystawa będzie trwała do soboty (29.02) w godzinach otwarcia domku

 

Osiedle Jazdów to zielona enklawa drewnianych domków fińskich w samym centrum miasta – pierwsze w powojennej Warszawie osiedle mieszkaniowe. W obliczu ponownego odkrycia i docenienia wartości Jazdowa przez mieszkańców stolicy oraz władze miasta powstał "Przewodnik Architektoniczny". Przyglądamy się w nim historii domków, opisujemy ich wyjątkową architekturę, fińską myśl budownictwa drewnianego z lat 40-tych XX wieku, a także metody mądrej konserwacji. Istotnym źródłem informacji zawartych w „PAOJ” była wizyta studyjna w Finlandii w czerwcu 2019. W jej trakcie udało nam się w wielu miastach odnaleźć jazdowskie modele domów, zdobyć ich archiwalne projekty, a także pozyskać wiedzę od miejscowych specjalistów. To głównie dokumentacja tych poszukiwań stała się pretekstem do przygotowania wystawy, podczas której zaprezentujemy również materiały, których nie udało się zawrzeć w książce. Zapraszamy do wydarzenia

 

Publikacja współfinansowana ze środków UM Warszawa.

Zobacz galerię (5 zdjęć)

Załączniki: