null

Wnioski o dotacje – zostało kilka dni

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Tylko do 2 listopada Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków przyjmuje wnioski o dotacje na prace przy zabytkach planowane w 2022 roku. Nabór trwa od początku października.

Cztery zabytki po konserwacji.

 

 

Wniosek można złożyć na dwa sposoby: elektronicznie albo przynieść go do kancelarii biura przy ul. Nowy Świat 18/20 (parter).

Z uwagi na zalecenia epidemiczne w pomieszczeniu może przebywać ograniczona liczba osób, a czas poświęcony na złożenie dokumentów powinien być jak najkrótszy.

Proszę szczególnie zwrócić uwagę na to, żeby składane wnioski były kompletne. Brak załączników skutkuje mniejszą ilością punktów, a przede wszystkim utrudnia, a nawet uniemożliwia ocenę wniosku. Aby nie pominąć żadnego z dokumentów, najlepiej skorzystać z listy wymaganych załączników, która jest na końcu formularza wniosku (część IV formularza). Najczęściej występujące braki załączników to: brak zdjęć, szczegółowego kosztorysu na KNR-ach. 

W przypadku zabytków w GEZ, należy pamiętać, że jednym z załączników wymaganych do wniosku jest opinia Stołecznego Konserwatora Zabytków. Opinia ta zawiera informacje, czy planowane prace są zgodne z uchwałą dotacyjną i czy kwalifikują się do udzielenia dotacji.

Wymagane formularze znajdują się na naszej stronie internetowej.