null

Warszawskie Materiały Archeologiczne

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 12 marca 2018 r. w Państwowym Muzeum Archeologicznym miała miejsce promocja XIV tomu Warszawskich Materiałów Archeologicznych poświęconych badaniom dziedzińca Arsenału Warszawskiego i zespołu Kamienicy Raczyńskich w Warszawie.

 

Publikacja stanowi podsumowanie prac badawczych przeprowadzonych na terenie dziedzińca Arsenału Warszawskiego w okresie od września do listopada 2011 r. oraz na terenie położonym pod obecnym adresem

pl. Małachowskiego 2.

Badania archeologiczne, prowadzone w oparciu o pozwolenia wydane przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków, dostarczyły ciekawego materiału badawczego, który opracowany został przez szereg specjalistów z różnych dziedzin. Zebrane dane przybliżają historię Arsenału oraz rysują obraz życia mieszkańców Warszawy czasów nowożytnych.

 

Promocję XIV tomu prowadził wicedyrektor Muzeum, Dr Wojciech Borkowski, rozpoczynając spotkanie od wygłoszenia ciekawego zarysu historii Arsenału Warszawskiego od jego powstania w I. połowie XVII wieku. Szersze omówienie dziejów tego budynku przedstawił w dwóch artykułach opublikowanych w niniejszym tomie. Wersja elektroniczna tomu możliwa jest do pobrania ze strony internetowej Państwowego Muzeum Archeologiczną pod adresem: http://www.pma.pl/2018/WMA%20TOM_%2014.pdf

 

Serdecznie zachęcamy do pobrania XIV tomu i zapoznania się z wynikami badań. Artykuły opatrzone zostały bogatym materiałem poglądowym w postaci fotografii i rysunków.

Zachęcamy również do odwiedzania strony Muzeum: http://www.pma.pl/ oraz profilu Muzeum na facebook’u, gdzie regularnie pojawiają się informacje o ciekawych wydarzeniach.

Zobacz galerię (4 zdjęć)