null

TUP TUP po Warszawie!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

FUNDACJA CULTURELAB wraz z Biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków zaprasza do udziału w grze detektywistycznej o warszawskich zabytkach!

21 lipca 2018 r. podczas Pikniku Konserwatorskiego w Biurze Konserwatora Zabytków odbyła się inauguracja aplikacji Tup Tup po Warszawie.


Jest to pierwsza aplikacja mobilna, która uczy dzieci o historii Warszawy, opowiada o jej zabytkach i tajemnicach, a przy okazji zachęca do ruchu.

 

Aplikacja to:

  • 140 zabytków (Stare Miasto, Nowe Miasto, Powiśle i Śródmieście)
  •  aż 340 quizów!
  •  8 tras do zwiedzania - historia, legendy i mnóstwo ciekawostek o Warszawie.

 

Przy wykorzystaniu innowacyjnych metod, rodzinny spacer po stolicy przeobrazi się we wciągającą, detektywistyczną przygodę.  Celem gry jest zapoznanie dzieci z zabytkami, historią i legendami Warszawy.

W ramach 8 przygotowanych tras lub w trakcie swobodnego zwiedzania dziecko będzie mogło poznać ponad 140 zabytków stolicy i przeczytać ciekawostki dotyczące gwary warszawskiej czy warszawskich łakoci.

 

Dzięki aplikacji dziecko dowie się gdzie mieszkał Bazyliszek, gdzie powiewała flaga Polski w trakcie powstania warszawskiego, skąd się wzięła tradycja pielgrzymek do Częstochowy, skąd Most Świętokrzyski zawdzięcza swoją nazwę, kto to elegancik z morskiej pianki, co niezwykłego kryje osiedle Jazdów.

 

APLIKACJA DO POBRANIA: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.culturelab.tuptupwaw  

 

Powyższy projekt realizowany jest dzięki możliwości uczestnictwa organizacji pozarządowych w otwartych konkursach ofert na realizację zadania publicznego, współfinansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa. Konkursy są przygotowywane i przeprowadzane przez biura Urzędu m.st. Warszawy.