null

Szkoła dla specjalistów od drewna

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W Garbatce-Letnisku kształcą się przyszli stolarze, cieśle i technolodzy drewna. Niedługo w nowym budynku wiedzę zdobywać będą także inni specjaliści. Przedstawicielka naszego biura uczestniczyła w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych.

Wizualizacja budynku nowej szkoły o elewacjach z drewna.

Budowę nowoczesnego obiektu w Garbatce-Letnisku uroczyście zainaugurowano 10 stycznia. Szkoła ma przeszło 70-letnią tradycję nauczania zawodów niezwykle potrzebnych na rynku związanym z konserwacją zabytków. W planach jest otwarcie kolejnego kierunku: renowacja i konserwacja drewna. Obecnie istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistów znających specyfikę i wyjątkową materię drewnianego dziedzictwa architektonicznego. 

Otwarcie szkoły planowane jest w 2023 r. W nowym obiekcie znajdzie się cześć oświatowa, warsztatowa, hala sportowa z zapleczem oraz internat. Placówka będzie więc w pełni przygotowana na przyjęcie uczniów przyjezdnych. Trzymamy kciuki za realizację tej imponującej inwestycji i czekamy na przyszłych absolwentów.

Współpraca ze szkołą przy warszawskich zabytkach

W 2020 roku Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków nawiązało współpracę ze szkołą w Garbatce-Letnisku. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przeprowadzili renowację zabytkowej stolarki drzwiowej z warszawskich kamienic przy ul. Koszykowej 51a, ul. Marszałkowskiej 81 i ul. Bartoszewicza 1a. Zaprosiliśmy także szkołę do udziału w planowanej na ten rok konferencji „Zabytkowa architektura drewniana w ośrodkach miejskich – problematyka ochrony”.
 

Wizualizacja budynku nowej szkoły o elewacjach z drewna.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Uroczystość z udziałem wielu osób.
Trzy osoby - dwie panie i pan pośrodku.