null

Szeroki Dunaj 11 – start sezonu remontów na Starówce

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Rozpoczął się kolejny etap remontu kamienic znajdujących się w zachodniej pierzei ulicy Szeroki Dunaj. Po wyremontowaniu budynków pod numerami 1/3, 5, 7 i 9 wspólnota mieszkaniowa przystąpiła do prac przy ostatnim budynku o numerze 11.

Kamienica o zniszczonych fasadach.
Szeroki Dunaj 11 - kamienica przed remontem.

Budynek został wzniesiony w czasie powojennej odbudowy Starego Miasta według projektu A. Banaszewskiej i M. Kuzmy. Niewielką, dwukondygnacyjną kamieniczkę charakteryzuje narożny podcień. Jej przyziemie zdobi boniowanie.

Ze względu na długotrwały brak remontów, elewacje są w złym stanie technicznym. Odspojone, wtórnie przemalowane tynki z rozległymi ubytkami, szpeciły tę urokliwą kamieniczkę. Podczas remontu uszkodzone wyprawy zostaną usunięte, a mur pokryją tynki barwione w masie w kolorze ugrowo-różowym, nawiązującym do oryginalnego.

Miasto wesprze remont kwotą 87 tys. zł. Zakończenie prac planowane jest na koniec lata 2022 r.

W tym roku, dzięki miejskim dotacjom, będą również remontowane inne budynki na Starym i Nowym Mieście, o których będziemy pisać na naszym portalu.

Odremontowane, także przy udziale dotacji z budżetu miasta, kamienice pod numerami 1/3 i 5 mogliśmy podziwiać podczas ostatnich „Warszawskich Konserwacji”.   
 

Zobacz galerię (5 zdjęć)