Efekt remontu budynku „B” Szpitala Praskiego jest już dobrze widoczny, bowiem elewacja wschodnia jest już skończona. Jej jasnożółty kolor i biały detali, w tym opasek okiennych i gzymsów, są zgodne z wykonanymi wcześniej odkrywkami konserwatorskimi.

Trwają roboty wykończeniowe na pozostałych fasadach. W otworach okiennych zamontowano już stolarkę. Na szczególną uwagę zasługuję zwieńczone łukowo okno w centralnej części fasady.
Wewnątrz budynku trwają prace tynkarskie i kładzione są warstwy wykończeniowe na podłogach drugiego i trzeciego piętra. Główna klatka schodowa została zachowana w pierwotnej formie. Jej historyczne stopnie z lastryka są w trakcie czyszczenia. Na konserwację oczekuje jeszcze terakota na półpiętrach. Konserwatorzy liczą się z tym, że mozaiki z oktagonalnych płytek 15x15cm w kolorze biało-kremowym oraz niebieskich i brązowych nie uda się ocalić w całości i niektóre uszkodzone pytki trzeba będzie wymienić. Możliwe jest również rozebranie mozaiki i powtórne jej ułożenie.
Stopnie na skrajnych klatkach schodowych pokrywane są okładzinami z lastryka. Balustrada, mimo że została dostosowana do współczesnych norm, nawiązuje swym charakterem do historycznego wyglądu.
Jesienią 2023 roku remont budynku „B” powinien zostać zakończony. Prace prowadzone są pod nadzorem konserwatorskim, bowiem cały Zespół Szpitala Praskiego p.w. Przemienienia Pańskiego wpisany jest do rejestru zabytków.
Historia budynku
Dzisiejszy zespół szpitalny ukształtował się w ciągu kilkudziesięciu lat na początku XX wieku. Zabudowania rozmieszczono na działce ograniczonej ulicami: Sierakowskiego, Jasińskiego, Panieńską i Olszową. Około 1900 roku obok dawnego budynku głównego, wzniesiono według projektu Artura Oraczewskiego, jednopiętrowy pawilon chirurgiczno-wewnętrzny (obecny budynek „B”). W latach międzywojennych nadbudowano go o kolejne dwa piętra z tarasami od zachodu, które w 1945 r. zabudowano.
Wnętrza budynku w 2005 r. w wyniku prowadzanych prac bardzo przekształcono. Z dawnego wystroju pozostały jedynie trzy zabytkowe klatki schodowe z ciekawymi balustradami. Stopnie na klatkach wykonane są z lastryko, a spoczniki wyłożone płytkami z terakoty.













