Przy wsparciu finansowym miasta wspólnota mieszkaniowa domu przy ul. Puławskiej 28 prowadzi jego remont etapami od 2008 r. Do tej pory dotacje ratusza wyniosły łącznie ponad 850 tys. zł. Dzięki nim wspólnota wyremontowała fasadę, klatki schodowe oraz ogrodzenie tarasu widokowego na dachu, na którym umieszczono odtworzony neon „E. Wedel Czekolada”.

Pod koniec 2022 r. zakończył się kolejny etap remontu podwórza, który m.st. Warszawa wsparło dotacją w wysokości 170 tys. zł.
Prace polegały na skuciu wtórnego tynku typu „baranek” i odsłonięcie oryginalnego. Ściany oczyszczono i naprawiono, uzupełniając ubytki. Całość została pokryta tynkiem barwionym w masie o kolorystyce odtwarzającej oryginalną. Podczas prac w rejonie drugiego podwórza odkryto w poziomie cokołu tynk szlachetny z domieszką białego kruszywa. W 2023 r. wspólnota mieszkaniowa planuje przeprowadzenie konserwacji odkrytego tynku oraz pełny remont trzeciego, ostatniego podwórza.
Modernizm na Mokotowie
Kamienica została wzniesiona w 1937 r. dla Jana Wedla, właściciela słynnej firmy produkującej czekoladę. Była w tym czasie uważana za bardzo nowoczesną. Zaprojektował ją wybitny architekt Juliusz Żórawski, który w swoich projektach wcielał pięć zasad architektury modernistycznej Le Corbusiera, tzn. pasmowe okna, oparcie budynku na słupach, płaski dach z tarasem oraz wolny plan i wolną fasadę.
Mimo działań wojennych, budynek przetrwał bez większych uszkodzeń. W holu zachowało się malowidło ścienne Zofii Stryjeńskiej „Taniec góralski”, a na elewacji płaskorzeźba „Tygrys” Stanisława Komaszewskiego. Niestety, w latach 60. XX w. zabudowano prześwity parteru. Zatarto w ten sposób wizualną lekkość budynku, który zgodnie z zasadami architektury nowoczesnej wybudowano na wolno stojących słupach.


