null

Przedwojenna kamienica na Pradze już po remoncie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zakończyła się modernizacja kolejnej kamienicy na Pradze-Północ. Wyremontowany właśnie czterokondygnacyjny budynek przy ul. Łochowskiej 31 zbudowano w 1920 r. Wszystkie prace nadzorowało Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Na zdjęciu Kamienica przy ul. Łochowskiej 31 po remoncie. Fot. BSKZ

Odnowiony dom z balkonami.

Ulica Łochowska na Szmulowiźnie została wytyczona około 1861 roku. Większość nazw ulic tego rejonu Warszawy, pochodzi od pobliskich miejscowości. W tym wypadku trakt miano zawdzięcza miejscowości Łochów, leżącej na wschód od Warszawy w województwie mazowieckim.

W czerwcu 2021 roku do kamienicy przy ul. Łochowskiej 31 po gruntownym remoncie wprowadzili się lokatorzy. Budynek został doposażony w windę i platformę dla osób z niepełnosprawnościami. Odnowiona została elewacja. Wymienione zostały stropy, okna i drzwi. Dzięki nowej aranżacji powstało 14 nowych, w pełni wyposażonych lokali mieszkalnych i jeden użytkowy. Budynek ma też centralne ogrzewanie. Dodatkowo powstało miejsce odpoczynku dla mieszkańców, zielony ogród z ławkami oraz nowoczesna altana śmietnikowa.

Łochowska pięknieje

Remont kamienicy to dowód na to, jak zmienia się Praga-Północ, wykorzystując swój największy atut jakim jest zachowane dziedzictwo kultury.

Ulica Łochowska zabudowana jest w większości zabytkowymi, przedwojennymi kamienicami. Dotąd za ponad 10 milionów złotych zostały zmodernizowane cztery kamienice, pod numerami 40, 39, 37 i 31. To nie koniec zmian w tym rejonie. Zarząd Gospodarowania Nieruchomościami prowadzi jeszcze dwa inne duże remonty budynków pod numerami 38 a i 43 - za prawie 11 milionów złotych. Miasto na zmianę wizerunku tej ulicy i poprawę bytu mieszkańców przeznaczyło ponad 20 milionów złotych.

Odnowiony dom z balkonami.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Odnowiony dom z balkonami.
Klatka schodowa.