Na fotografii jedna z rzeżb Wiktori Czechowskiej-Antoniewskiej. fot BSKZ
Atmosferę miejsca dopełnia niewielkie eleganckie pomieszczenie przeznaczone na spotkania z odwiedzającymi pracownię artystami oraz miłośnikami twórczości rzeźbiarki. Osoby niepospolitej, o niebywale bogatym dorobku twórczym, wybitnej portrecistki, której prace medalierskie z wizerunkami osób publicznych eksponowane były podczas wystaw organizowanych na terenie całego kraju.
Wiele z tych prac od lat dekoruje wnętrza instytucji i przestrzeni publicznych. Jednym z przykładów jest medalion z wizerunkiem Andrzeja Frycza Modrzewskiego, umieszczony w sali obrad Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Tablica jej autorstwa umieszczona jest także na pomniku Willego Brandta w Warszawie. Wiele prac jest pieczołowicie przechowywana w magazynach muzealnych, m.in. w Muzeum Watykańskim w Rzymie.
Zgromadzone w pracowni przedmioty tworzą klimat i oddają nastrój pracy twórczej, stanowią barwną opowieść o losach artystki oraz czasach, w jakich przyszło jej tworzyć. Magia miejsca oraz charakter i ranga zgromadzonych w nim prac i materiałów archiwalnych sprawiły, że pracownia znalazła się na liście Warszawskich Historycznych Pracowni Artystycznych.