null

Pracownia malarska Jacka Sempolińskiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie

 

Pracownia malarska Jacka Sempolińskiego. Fot. BSKZ

Powierzchnia pracowni to ok. 32 m2. Składa się z jednego pomieszczenia z oknami i dwóch niewielkich pomieszczeń sanitarnych oraz małego przedpokoju.

Lokal pracowni wyodrębniony został z powierzchni mieszkalnej, jednego z warszawskich wieżowców. Stanowi unikatowe miejsce, w którym odczuwalny jest klimat twórczości wybitnego malarza, rysownika, pedagoga i eseisty – Jacka Sempolińskiego. Autora polichromii zdobiących fasady odbudowywanych po II wojnie kamienic Starego i Nowego Miasta. Twórcy postrzeganego przez krytyków sztuki jako wybitny autorytet artystyczny i intelektualny. Osobowości twórczej, której działalność artystyczna i dydaktyczna odcisnęły się na kształcie polskiego malarstwa współczesnego.

Pomieszczenia lokalu wypełnione są pracami artysty, przedmiotami którymi posługiwał się tworząc swoje dzieła. Po śmierci mistrza pracownia użytkowana była przez jego ucznia, kontynuującego prowadzoną przez lata działalność. Zachowane we wnętrzu pracowni malarskiej przedmioty i prace obu artystów, budują unikatowy i oryginalny klimat tego miejsca.

Pracownia malarska, dużo obrazów, bałagan
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Pracownia malarska, dużo obrazów, bałagan
Fragment pracowni malarskiej, na pierwszym planie sztaluga
regał z książkami