null

Pracownia Barbary Pisarczyk-Niezgody

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pracownia Barbary Pisarczyk Niezgody
Pracownia Barbary Pisarczyk Niezgody

 

Artystka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie była współtwórczynią oprawy plastycznej V Światowego Festiwalu Młodzieży i Studentów w 1955 r., uczestniczką plenerów malarskich oraz wystaw zbiorowych i indywidualnych. Trafną portrecistką i miniaturzystką, autorką obrazów sztalugowych z martwą naturą.

Przez kilka lat artystka dzieliła, zaaranżowaną na ostatniej kondygnacji budynku mieszkalnego, pracownię z synem Pawłem – absolwentem wzornictwa przemysłowego oraz z jego żoną – Aliną Tyro-Niezgodą. Ta twórcza koegzystencja nadała wnętrzu charakter pracowni rodzinnej, w której powstawały i eksponowane były prace prezentujące różnorodne formy plastycznej wypowiedzi.

Obrazy, szkice, projekty i miniatury tworzą atmosferę miejsca, podzielonego na dwa obszary - przestrzeń ekspozycyjną i warsztatową.

W ostatnich latach walor pokoleniowości tego miejsca dopełniony został obecnością w nim kolejnego członka rodziny Niezgodów – wnuczki - Pauliny Tyro-Niezgody. Jej działania twórcze o charakterze projektowym, wystawienniczym, warsztatowym i edukacyjnym, otwierają kolejny rozdział w historii przepełnionej pasją, oryginalnej i barwnej warszawskiej pracowni artystycznej.

regał z książkami
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Kąt pokoju, na ścianach wiszą obrazy, na podłodze stoi lampa
Grafiki położone na stole
Stół artystki, na stole paleta, lampa, grafiki
Portrety zawieszone na ścianie, poniżej na komodzie ustawione obrazy z Chrystusem