null

Pracownia artystyczno-rzeźbiarska Zamojska i Pietrzak

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Na fotografii rzeźba z pracowni. fot BSKZ
kamienna rzeźba leżącej kobiety

Artystka, rozwijając swój potencjał i warsztat twórczy, czynnie uczestniczyła w działaniach mających na celu przybliżenie sztuki mieszkańcom Warszawy. Brała udział w realizacji projektów o charakterze społeczno-artystycznym, co zaowocowało szeregiem ciekawych prac, które do dnia dzisiejszego podziwiać można w przestrzeni publicznej.

Obecnie pracownia stanowi miejsce pracy kontynuatora i współrealizatora tych działań twórczych - Przemysława Pietrzaka. Autora wielu ciekawych, wysoko ocenianych przez krytyków, instalacji rzeźbiarskich oraz  aranżacji scenograficznych.  Jego koncepcje,  nakreślone w niewielkiej pracowni, emanują siłą artystycznego przekazu.

Pracownia na Saskiej Kępie wypełniona jest rysunkami, szkicami i fotografiami stanowiącymi wzory do powstających na miejscu form rzeźbiarskich. Panujący w niej klimat, sprzyja działaniom twórczym artysty, a ponadto idealnie wpisuje się w charakter otoczenia, które wespół z okolicznymi pracowniami młodych absolwentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, współtworzy barwny klimat dzielnicy. Charakter pracowni oraz  zgromadzone w niej prace i materiały archiwalne sprawiły, że ta niewielka przestrzeń znalazła się na liście Warszawskich Historycznych Pracowni Artystycznych.

Pracownia artystyczno-rzeźbiarska, dużo narzędzi i rzeźb
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Rzeźba leżącej, nagiej kobiety
Fragment pracowni artystycznej, na drzwiach narysowana grafika
zdjęcia trzech rzeźb
Popiersie mężczyzny