null

Pracownia artystyczna Marka Bojarskiego

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Pracownia artystyczna Marka Bojarskiego
Pracownia artystyczna Marka Bojarskiego

 

Nad mieszkaniami jednego z bloków praskiego osiedla stworzona została przestrzeń tętniącą życiem i głęboką pasją. Pracownia ma oryginalny, nietuzinkowy charakter, w którym powstawały różnorodne prace. Marek Bojarski działał tam i tworzył do 2018 r.

Artysta od urodzenia był związany z Warszawą, której dedykował część swoich dzieł. Ślady jego twórczości, w formie fresków, polichromii i sgraffita, znalazły się na elewacjach odbudowywanego po wojnie warszawskiego Starego Miasta, zaś obrazy zdobiły m.in. ściany hotelu Bristol, Filharmonii Warszawskiej oraz Banku Rzemiosł.

Obecnie, panujący w pracowni klimat dopełnia i współtworzy kolekcja obrazów i płaskorzeźb z różnych okresów twórczości artysty. Na jej urok składają się także pozostawione pędzle, farby oraz szkice, nieukończone pejzaże oraz zagruntowane, czekające na sztalugach płótna.

Atmosfera pracowni, dopełniona zgromadzonymi archiwaliami, dokumentującymi bogatą działalność artysty, sprawiły, iż miejsce to uznane zostało Warszawską Historyczną Pracownią Artystyczną. 

Kontakt: pracownie.historyczne@um.warszawa.pl

wnętrze pracowni, w środku obrazy na sztalugach, przedstawiające portrety mężczyzn i architekturę, na pierwszym planie pędzle
Zobacz galerię (4 zdjęć />)
wnętrze pracowni, w środku obrazy na sztalugach, na pierwszym planie przybornik malarski
zbliżenie na fragment obrazu, z podpisem autora, na pierwszym planie pędzel
karta tytułowa z katalogu wystawy