
Powierzchnia śródmiejskiej pracowni to zaledwie 30 m². Składają się na nią jedno pomieszczenie z małymi oknami i niewielka wnęka z zapleczem sanitarnym.
Pomimo skromnych rozmiarów oraz słabego doświetlenia, pracownia ma twórczy klimat dopełniony oryginalną, prostą aranżacją.
Jej pierwszy użytkownik - Marian Nowiński - to autor plakatów, które z niezwykłą sugestywnością wpływały na odbiorców, oddziałowując na ich wyobraźnię i skróty myślowe. Jego intrygująca twórczość nadal inspiruje i ożywia inwencję młodych artystów.
Obecnie, stworzona przez niego pracownia malarska użytkowana jest przez syna - Piotra Nowińskiego. Jest on uznanym w środowisku malarzem i grafikiem wystawiającym swoje prace w kraju i za granicą. Artysta pełni także funkcję prodziekana Wydziału Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.
Pracownia przepełniona jest barwą i klimatem artystycznym dzięki obecności obrazów, szkiców i rysunków projektowych obu twórców. Stanowi interesujące miejsce działań dwóch pokoleń artystów, co wpłynęło na decyzję wpisania jej na listę Warszawskich Historycznych Pracowni Artystycznych.











