null

Pracownia Artystyczna Mariana i Piotra Nowińskich

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pracownia Artystyczna Mariana i Piotra Nowińskich
Pracownia Artystyczna Mariana i Piotra Nowińskich

 

Powierzchnia śródmiejskiej pracowni to zaledwie 30 m². Składają się na nią jedno pomieszczenie z małymi oknami i niewielka wnęka z zapleczem sanitarnym.
Pomimo skromnych rozmiarów oraz słabego doświetlenia, pracownia ma twórczy klimat dopełniony oryginalną, prostą aranżacją.

Jej pierwszy użytkownik - Marian Nowiński - to autor plakatów, które z niezwykłą sugestywnością wpływały na odbiorców, oddziałowując na ich wyobraźnię i skróty myślowe. Jego intrygująca twórczość nadal inspiruje i ożywia inwencję młodych artystów. 

Obecnie, stworzona przez niego pracownia malarska użytkowana jest przez syna - Piotra Nowińskiego. Jest on uznanym w środowisku malarzem i grafikiem wystawiającym swoje prace w kraju i za granicą. Artysta pełni także funkcję prodziekana Wydziału Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Pracownia przepełniona jest barwą i klimatem artystycznym dzięki obecności obrazów, szkiców i rysunków projektowych obu twórców. Stanowi interesujące miejsce działań dwóch pokoleń artystów, co wpłynęło na decyzję wpisania jej na listę Warszawskich Historycznych Pracowni Artystycznych. 

Pracownia malarza, obraz na sztaludze
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Pracownia malarza, po środku stół na nim grafiki
Obrazy na ścianie oraz na stosie na stole
Pracownia malarza, dużo obrazów
Grafiki na stole artysty
Pracownia malarza, obraz na sztaludze, dużo książek