null

PIKNIK KONSERWATORSKI dla dzieci i dorosłych

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zapraszamy na PIKNIK KONSERWATORSKI w sobotę 21 lipca w godzinach 11.00-16.00. Na dziedzińcu pałacu Branickich, siedziby Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków (ul. Nowy Świat 18/20), czekać będzie na Państwa mnóstwo atrakcji – wykłady konserwatorskie, warsztaty kreatywne dla dzieci, gry i zabawy oraz moc nagród i niespodzianek! Podczas pikniku najmłodsi będą mogli poznać tajniki pracy konserwatorów zabytków i archeologów oraz spróbować swoich sił w tej dziedzinie.

Zapraszamy na warsztaty konserwatorskie:

 

● Do namiotu archeologicznego, gdzie poznamy pradziejowe techniki wyrabiania naczyń glinianych i dawną technologię tworzenia szklanych paciorków. Zobaczymy także, jak wygląda praca archeologa w terenie. Na najmłodszych czekać będzie piaskownica archeologiczna!

● Do namiotu zabytkowej zieleni, gdzie nauczymy się rozpoznawać gatunki drzew na podstawie liści i rozpoznamy charakterystyczne elementy historycznego parku. A na koniec wykonamy odciski liści (dla dzieci od lat 5).

● Do namiotu architektonicznego, w którym nauczymy się rozpoznawać elementy historycznego detalu architektonicznego oraz stolarki okiennej (dla dzieci od lat 5).

 

Na Gości czekać będą atrakcje:

 

• Mini gra miejska „Szlakiem Architektury”


• Aplikacja mobilna "Tup Tup po Warszawie". Aplikacja skierowana jest do rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat. Aplikacja zapoznaje dzieci z zabytkami, kulturą i historią Warszawy.

 

• Piaskownica Archeologa.

 

• Publikacje Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków. Na stoisku książki i czasopisma o zabytkach Warszawy.

 

• Wybijanie specjalnych piknikowych monet.

 

• Nauka rozpoznawania gatunków drzew i odcisk liści w glinie.

 

• Warszawska Księga Wolności Wszystkie wpisy piknikowe zostaną zakopane na 100 lat w warszawskiej Kapsule Czasu!

 

• godz. 11:00-13:00 Zagadaj eksperta: dotacje na zabytki.

• godz. 11:15 –12:00 Turniej gry w memo – Zagraj z Konserwatorem!

• godz. 12:00 -14:00 Warszawskie maszkarony – warsztat kreatywny i haft warszawskich pocztówek (dla dzieci od lat 7).

 

Wykłady otwarte:

12:00 – 12:30 - Michał Krasucki, Dyrektor BiuraStołecznego Konserwatora Zabytków opowie o architekturze powojennej Warszawy.

12:45 – 13:00 - Aneta Bojanowska, Andrzej Wolański przybliżą historię tajemniczego zabytku - Elizeum -„Dla Przyjaciół i Pięknych Pań”.

14:00 – 15:30 - Na zakończenie pikniku specjalny pokaz rekonstrukcji historycznej sztukaterii.

 

Serdecznie zapraszamy!