null

Nowy zawód w nowej szkole. Poznaj tajniki obróbki drewna

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jak zdobyć zawód, który jest poszukiwany na rynku? Daje satysfakcję i jest dobrze płatny? Odpowiedzi na takie pytania może być kilka, ale my mamy tylko jedną. Zostać stolarzem, cieślą lub tapicerem. To zawody z historią, które mają wielką przyszłość.

Jeśli za rok kończysz podstawówkę i zastanawiasz się do jakiej iść szkoły średniej to zapraszamy w sobotę, 17 września, w godz. 10.00-15.00, na dziedziniec Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków przy ul. Nowy Świat 18/20.

Jak pracować z drewnem?

Podczas warsztatów prowadzonych przez uczniów i nauczycieli będzie można spróbować własnych sił w pracy z drewnem i zobaczyć czego można nauczyć się w Zespole Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce Letnisku. 

To nie będzie przyglądanie się, ale podjęcie się prawdziwych wyzwań. 
Na stanowisku 1 będzie można wycinać elementy na wyrzynarce włosowej.
Stanowisko 2 będzie dla chętnych, którzy chcą spróbować rzeźbić w drewnie używając dłut i innych narzędzi. Tu także będzie można nauczyć się wypalania wzorów. 
Na stanowisku 3 będzie można poznać metody wykańczania drewna np. olejem lub woskiem.
Na stanowisku 4 specjaliści z Garbatki pokażą, jak używać narzędzi do obróbki drewna. Ujawnią także tajniki tapicerki.

Mamy nadzieję, że warsztaty zachęcą wielu młodych warszawiaków do podjęcia nauki w Garbatce.

Czego nauczysz się Garbatce?

Kierunki kształcenia oferowane przez szkołę pozwalają na zdobycie zawodów, których przedstawiciele są obecnie bardzo poszukiwani na rynku pracy związanym z remontami zabytków, zwłaszcza architektury drewnianej. 
Środowisko konserwatorskie liczy na kolejnych fachowców, potrafiących profesjonalnie wyremontować zabytki i przedłużyć ich trwałość dla kolejnych pokoleń. 

Placówka w Garbatce-Letnisku kształci przyszłych techników technologii drewna, techników leśników oraz techników architektury krajobrazu. Nauka jest dwustopniowa z możliwością uzyskania matury.

Gdzie jest ta szkoła?

Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych działa w Garbatce Letnisku od 70 lat. Można do niej dojechać (ok. 140 km od Warszawy) zarówno samochodem, jak i pociągiem. Od przyszłego roku placówka uruchamia nowo wybudowany budynek szkoły z internatem. Uczniowie będą mieli do dyspozycji 2 i 3-osobowe pokoje z łazienką, aneksem kuchennym, stołówkę, salę gimnastyczną i kort tenisowy. A przede wszystkim warsztaty nowocześnie wyposażone w narzędzia i elektronarzędzia najnowszej generacji. Zawodu będzie ich uczyć wysokospecjalistyczna kadra nauczycielska.


 

Załączniki: