null

Nowy Sekretarz Generalny OWHC

Drukuj otwiera się w nowej karcie

4 października 2021 roku stanowisko Sekretarza Generalnego Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa OWHC objął Mikhael De Thyse.

Baner z jednej stronu zdjęcie mężczyzny z drugiej logo.

Na zdjeciu Mikhael De Thyse - Sekretarz Generalny Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa OWHC.

Nowy sekretarz generalny został wybrany podczas wirtualnego walnego zgromadzenia członków OWHC 9 września 2021 roku. Za jego kandydaturą zagłosowało 62% upoważnionych przedstawicieli miast członkowskich.

M. De Thyse zajmuje się ochroną i wzmocnieniem dziedzictwa kulturowego i architektonicznego. Przez 24 lata był członkiem Rady Europy, opracowując i kierując ponad 100 projektami związanymi z dziedzictwem w 36 krajach.

Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa OWHC (Organization of the World Heritage Cities) zrzesza ponad 300 miast z całego świata, w których znajdują się obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zadaniem organizacji jest przygotowywanie spotkań i wymiana doświadczeń, mających na celu pomoc samorządom lokalnym w zarządzaniu i budowaniu strategii uwzględniających rozwój i zachowanie dziedzictwa. Organizacja działa od 1991 roku, a Warszawa jest jej członkiem od 1996 roku. 

Od 2020 roku Sekretariat Regionalny Europy Środkowej i Wschodniej OWHC prowadzony jest przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków, a dyrektor biura Michał Krasucki pełni funkcję Koordynatora Regionalnego OWHC.
 

Zobacz galerię (2 zdjęć)