null

Ludzie odbudowy–spotkanie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wraz z Domem Spotkań z Historią zapraszamy, 22 lipca, o godz. 17.30 (ul. Karowa 20) na wykład: Ludzie odbudowy. Będzie to opowieść o kobietach i mężczyznach - architektach, konserwatorach zabytków, historykach sztuki, inżynierach, którzy zaraz po zakończeniu wojny dźwigali z ruin nasze miasto.

Na fotografii  „Ludzie odbudowy“, 1953 r., fot. Zbyszko Siemaszko, zbiory NAC
Zbiorowa fotografia czarno-biała grupy ludzi związanych z odbudową stolicy

Z okazji 68. rocznicy zakończenia odbudowy warszawskiego Starego Miasta zapraszamy do DSH na spotkanie „Ludzie odbudowy” z Urszulą Zielińską-Meissner z Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Wydarzenie poświęcone będzie powojennym Budowniczym – Twórcom zespołu
staromiejskiego w Warszawie. Na spotkaniu poznamy sylwetki wybitnych architektów, konserwatorów zabytków, artystów, historyków sztuki, inżynierów i innych specjalistów
z różnych dziedzin zaangażowanych w ramach pracy w Biurze Odbudowy Stolicy (BOS) w odbudowę Starego Miasta. To im zawdzięczamy warszawską Starówkę – unikalną
w dziejach świata rekonstrukcję.

Warszawskie Stare Miasto łączy w sobie funkcje osiedla mieszkaniowego i ośrodka kulturalno-oświatowego, będąc zarazem jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych miasta. Wykreowany przez „Ludzi odbudowy” zespół staromiejski uhonorowany został 2.09.1980 r. decyzją międzynarodowych ekspertów wpisem na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wykład poprzedzony zostanie wprowadzeniem Michała Krasuckiego, dyrektora Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Zapisy i szczegóły wydarzenia.

Zapraszamy!

Załączniki: