null

Konkursy dla NGO

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zapraszamy do zapoznania się z projektami, które wygrały konkursy dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w roku 2020.

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków przeprowadziło w 2020 r. dwa konkursy:

 

1. Konkurs na: Poradniki / przewodniki dotyczące ochrony i opieki nad zabytkami Warszawy

 

  • Poradnik dobrych praktyk architektonicznych. Fabryki prawego brzegu. Stowarzyszenie "Porozumienie Dla Pragi"
  • Poradnik dobrych praktyk architektonicznych dla Starego Mokotowa. Fundacja Wzornictwo i Ład
  • Spotkania z Konserwatorem "in situ" 2020 – publikacja. Oddział Towarzystwa Opieki Nad Zabytkami w Warszawie

 

Poradniki architektoniczne to kontynuacja publikacji wydawanych od 2017 r. w konsultacji z Biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków. Do tej pory powstały książki na temat: Żoliborza, Muranowa, Pragi-Północ oraz Jazdowa. To zbiory informacji, zawierające dobre praktyki architektoniczne, rozwiązania konserwatorskie i techniczne, esencję z procedur, oraz dobre i złe przykłady prac, skierowany jest przede wszystkim do wspólnot mieszkaniowych, inwestorów oraz prywatnych właścicieli obiektów zabytkowych. Chcemy, by w ciągu kilku lat cała zabytkowa Warszawa została ujęta w takich poradnikach.

 

Publikacja Spotkania z Konserwatorem „In situ” to podsumowanie cyklicznych wydarzeń realizowanych przez Towarzystwo Opieki nad Zabytkami. Spotkania te odbywały się z mieszkańcami Warszawy w ich miejscach zamieszkania, w obiektach zabytkowych, gdzie poruszane były kwestie związane z wartością danego obiektu, jego historią, architekturą, detalami o które należy dbać w szczególny sposób, ale też procedurami i finansowaniem.

 

Więcej na: https://bip.warszawa.pl/UMBIP/Handlers/GetBlob.aspx?id=1516828&fName=0481_3103zal.rtf

 

2. Konkurs na: Warsztaty dotyczące architektury i zabytków Warszawy

 

Komisja konkursowa wyłoniła 7 najciekawszych ofert, na realizacje których organizacjom pozarządowym zostały przyznane dotacje:

 

  • "Dotknij kształtów Warszawy" - spacery varsavianistyczne i warsztaty ceramiczne dla każdego. Fundacja Rozwoju Kinematografii.
  • Mikropolia - obiekty małej architektury i rzeźby dla przestrzeni publicznej Warszawy. Fundacja Artintranslation
  • Kurs oraz warsztaty "Architektura, urbanistyka i zabytki Warszawy”. Stowarzyszenie Rzemiosł Artystycznych i Ginących Zawodów
  • Plener Warszawski. Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej
  • Moja Warszawa. Fundacja "Indygo. Wspieranie Aktywności Twórczej i Kultury"
  • Uwaga zabytek 2. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Mazowieckiej "Masław
  • Spotkania z Konserwatorem "in situ" 2020. Oddział Towarzystwa Opieki Nad Zabytkami w Warszawie

 

Zwycięskie projekty kierowane są zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, wielu z nich towarzyszą wykłady oraz spotkania z ekspertami. Realizowane także w wersji online! Mamy nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie coś interesującego dla siebie.

 

Więcej na: https://bip.warszawa.pl/UMBIP/Handlers/GetBlob.aspx?id=1512655&fName=0361_0903zal.rtf

 

Zapraszamy serdecznie do obserwowania naszej strony, na której pojawiać się będą informacje dotyczące promocji powyższych publikacji oraz wydarzeń realizowanych w ramach konkursów!