null

Konferencja "Zachowanie dziedzictwa narodowego; inwestowanie w obiekty zabytkowe i ich adaptacja"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków serdecznie zaprasza do udziału w konferencji „Zachowanie dziedzictwa narodowego; inwestowanie w obiekty zabytkowe i ich adaptacja”, która odbędzie się w dniach 25-26.03.2013 r. w zabytkowej przestrzeni Teatru Stanisławowskiego w Starej Pomarańczarni na terenie Łazienek Królewskich.

Podczas konferencji poruszony zostanie szereg kluczowych kwestii związanych z inwestowaniem w zabytkach: problematyka prawna, praktyka konserwatorska, stosowane technologie. Prezentacja przykładowych realizacji konserwatorskich przybliży uczestnikom szczegóły procesów inwestycyjnych, a tym samym z pewnością przyczyni się do promocji stosowania dobrych praktyk konserwatorskich przy obiektach zabytkowych. Podczas konferencji przewidziane są wystąpienia ekspertów z Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków. W trakcie dyskusji panelowej poruszone zostaną niezwykle ważne z konserwatorskiego punktu widzenia problemy związane z ładem przestrzennym.
Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w wydarzeniu, które stanowić będzie istotny wkład w popularyzację wiedzy na temat zabytków i ich konserwacji.
Rejestracja na stronie internetowej: http://www.essence-magazyn.pl/konferencje/


Załączniki: