null

Historyczna Pracownia rodziny Jarnuszkiewiczów

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Na zdjęciu pracownia Jarnuszkiewiczów. Fot. Agnieszka Kasprzak BSKZ

Powierzchnia pracowni to ok. 80 m2 Pracownia składa się z dwóch pomieszczeń w parterze, niewielkiego pomieszczenia piwnicznego z pomieszczeniem sanitarnym. Usytuowany w parterze nowomiejskiej kamienicy lokal jest miejscem, w którym od ponad 50 lat prowadzona jest działalność artystyczna realizowana przez trzy pokolenia znamienitej warszawskiej rodziny Jarnuszkiewiczów.

Artystów, którzy swym konceptem i talentem służyli pomocą przy rekonstrukcji Starego Miasta oraz przy odtwarzaniu detali architektonicznych, stanowiących wystrój wielu historycznych budowli Warszawy, jak również przy projektach aranżacyjnych w przestrzeni miasta. Uczestników konkursów rzeźbiarskich, autorów rzeźb zdobiących przestrzeń publiczną miasta, jak również rysunków i projektów medalierskich eksponowanych i podziwianych podczas wystaw organizowanych w kraju i za granicą.

Przestrzeń pracowni jest miejscem, w którym gromadzone są materiały zdjęciowe i dokumentacyjne, a także kontynuowana jest działalność o charakterze kulturalnym i edukacyjnym, promująca i dokumentująca dorobek artystyczny przedstawicieli rodziny, których prace na trwale wpisane zostały w przestrzeń publiczną Warszawy.

Z racji swojego usytuowania w pobliżu Rynku Nowego Miasta, prócz działań twórczych, kontynuowanych przez obecnego użytkownika, prowadzona jest działalność wystawiennicza, promująca dorobek własny oraz innych warszawskich artystów plastyków.

Pracownia artysty rzeźbiarza
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Fragment piwnicy, w której znajdują się poskładane obrazy
Artystyczne wnętrze, na ścianach wiszą obrazy, na stole leżą grafiki, w tle rzeźba
Zastawa metalowa - filiżanki, dzbanek, cukiernica