null

Gra miejska dla szkół „Canaletto tkwi w szczegółach”

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Nasza gra to opowieść o XVIII-wiecznej Warszawie, jej mieszkańcach, zabudowie i artystach. Ma na celu przybliżyć czasy stanisławowskie i jednocześnie uwrażliwić młodzież na zabytki Warszawy, które z tych czasów się wywodzą. Chcemy, aby uczniowie podnieśli wzrok i docenili piękno architektury naszego miasta.

Rysunek postaci trzymającej pióro.

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków zaprasza uczniów warszawskich szkół do udziału w grze miejskiej pt.: „Canaletto tkwi w szczegółach”, realizowanej w ramach projektu edukacyjnego. 
Gra przeznaczona jest dla młodzieży w wieku licealnym (klasy 1-2). Z każdej szkoły do rozgrywki może przystąpić jedna drużyna 5-6-osobowa. Przewidujemy 10 drużyn z różnych szkół ponadpodstawowych. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Gra odbędzie się we wtorek, 26 października 2021 r.

Uczniów zgłasza nauczyciel

Zgłoszenia od nauczycieli przyjmujemy od 19 do 25 października, do godz. 12.30 w formularzu elektronicznym.

Harmonogram w dniu rozgrywki:


Godz. 9.30 – przywitanie uczestników w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i Św. Józefa, ul. Krakowskie Przedmieście 52/54;
Godz. 9.40 – 10.00 - zapoznanie uczestników z zasadami gry, rozdanie sprzętu;
Godz. 10.00 – rozgrywka;
Godz. 12.00 – koniec gry w terenie;
Godz. 12.00 – 12.30 - czas na dotarcie uczestników na finał gry, zdanie sprzętu;
Godz. 12.30 – 13.00 - podsumowanie, prezentacja zdjęć, ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród.

Zasady gry

Gra będzie się odbywać przy użyciu tabletów. Rozgrywka toczyć się będzie w przestrzeni miejskiej, w okolicach Krakowskiego Przedmieścia. 

Gra polega na zdobyciu jak największej liczby punktów. Pytania i zadania będą miały różną wartość i sam uczestnik będzie decydował czy chce odpowiadać na trudniejsze, czy łatwiejsze zadania. Drużyna 6-osobowa wybierze swoją trasę i ruszy w miasto z tabletem w dłoni. Po dotarciu do punktów zaznaczonych na mapie w tablecie, pytania staną się aktywne i będzie można poznać ich treść oraz wykonać zadanie. Na tablecie będzie widoczna punktacja oraz czas do zakończenie gry. 

Oprócz wiedzy o Warszawie o wygranej zdecyduje strategia, jaką dana grupa wybierze. Od drużyny będzie zależeć czy chce zbierać niższe punkty nie oddalając się zbytnio, czy podejmie ryzyko i wyruszy dalej, aby zdobyć wyższą punktację.

Więcej o programie edukacyjnym „Canaletto tkwi w szczegółach”.
 

Rysunek postaci trzymającej pióro.