null

Festiwal Inżynierów zaprasza

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W sobotę, 18 czerwca, w godz. 12.00-20.00, Stowarzyszenie Stacja Praga zaprasza na Festiwal Inżynierów, który odbędzie się w starej zajezdni tramwajowej przy ul. Inżynierskiej 6. To stąd w 1866 roku wyruszyły na miasto pierwsze tramwaje konne. Festiwal to okazja do poznania historii tego niezwykłego miejsca.

Plakat Festiwalu Inżynierów

Dzięki pracy społeczników, artystów i pasjonatów opustoszałe zabudowania znowu zaczną tętnić życiem. Będą artyści, stare samochody, będą „aleganccy” panowie, piękne damy i przede wszystkim będzie radosna, sąsiedzka atmosfera! Bo Praga, jak głosi Stowarzyszenie, jest dla każdego i tutaj każdy może, i powinien, czuć się jak u siebie! Wydarzenie współfinansowane jest ze środków m.st. Warszawy.

Atrakcje podczas Festiwalu Inżynierów

- wystawa edukacyjna o historii miejsca
- wernisaż dzieł sztuki, prezentujący artystów z różnych światów, których połączyła Praga
- zlot zabytkowych samochodów
- wehikuł czasu we współpracy z Kawiarnią Wielopokoleniową
- stoiska z przedmiotami vintage
- stoiska z przekąskami
oraz muzyka na żywo

Link do wydarzenia na facebook.

Kilka słów o organizatorze

„Stacja Praga” to stowarzyszenie dążące do oddolnej i społecznej rewitalizacji historycznej zajezdni tramwajowej przy ul. Inżynierskiej 6. Miejsce, z którego kiedyś wyjeżdżały tramwaje konne ma się stać wizytówką warszawskiej Pragi. Miejscem, w którym przeszłość spotyka się z teraźniejszością, młode pokolenie znajduje wspólny język z tym starszym. To przyszłe centrum kultury oparte na street art’cie i retro motoryzacji. 

„Stacja Praga” realizuje innowacyjne podejście do rewitalizacji, która w swoich założeniach ma bezpośrednią pracę z drugim człowiekiem, a także zaangażowanie lokalnej społeczności w stopniowe i systematyczne aktywizowanie pustostanów oraz przestrzeni zdegradowanych.

W ofercie kulturalnej planuje uruchomić pracownie artystyczne obejmujące swym zakresem m.in. malarstwo, scenografię, film, street art, robotykę czy muzykę. Otworzy także warsztat społeczny, w którym każdy będzie mógł nauczyć się majsterkowania. Powstanie sala do zajęć fizycznych i gry w szachy.

Misją w projekcie „Stacja Praga” są nie tylko działania na rzecz rewitalizacji starej Pragi i szerzenia kultury. To także aktywna pomoc lokalnej społeczności poprzez stworzenie nieformalnego ośrodka środowiskowego, który będzie wspierał pozytywne zmiany i rozwój społeczny w najbliższej okolicy.