null

Canaletto tkwi w szczegółach - konferencja otwierająca miejski program edukacyjny

Drukuj otwiera się w nowej karcie

23 stycznia 2020 r. o godzinie 9:30 w Pałacu Ślubów odbędzie się konferencja dla nauczycieli otwierająca miejski program edukacyjny Canaletto tkwi w szczegółach.

Konferencja jest zaproszeniem do udziału w programie edukacyjnym Canaletto tkwi w szczegółach

promującym edukację varsavianistyczną oraz szerzenie idei ochrony dziedzictwa kulturowego. Skierowana jest ona do nauczycieli szkół ponadpodstawowych, zainteresowanych tematyką naszej stolicy, jej historii i zabytków. Wydarzenie to ma na celu przybliżenie programu edukacyjnego oraz zaproszenie na bezpłatne szkolenie varsavianistyczne, które rozpocznie się w marcu 2020 r.

 

Panowanie Stanisława Augusta to czas przełomowy w rozwoju architektury i sztuki Warszawy. Zaprojektowano nowe założenie urbanistyczne, tj. Oś Stanisławowską, zaś Bernardo Belotto (Canaletto) namalował jedne z najpiękniejszych w Europie wedut. Wszystkie te artystyczne idee prezentują z jednej strony potrzebę utworzenia nad Wisłą, w drugiej połowie XVIII w., nowego, prężnego ośrodka kulturalnego, z drugiej strony stanowią kontynuację tradycji i dziedzictwa europejskiego. Na przykładzie obrazów Canaletta chcemy przybliżyć historię Warszawy; przedstawić ją jako rozwijające się europejskie miasto z różnorodną społecznością a także zachęcić młodych warszawiaków do poznania swojego miasta.

 

Zapraszamy serdecznie do zapisów na stronie Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń:

https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Canaletto-tkwi-w-szczegolach-konferencja-otwierajaca-miejski-program-edukacyjny

 

Dla każdego uczestnika bezpłatna publikacja "Canaletto tkwi w szczegółach"

 

W załączniku znajdą Państwo program konferencji

Publikacja "Canaletto tkwi w szczegółach"
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Publikacja "Canaletto tkwi w szczegółach"
Publikacja "Canaletto tkwi w szczegółach"
Publikacja "Canaletto tkwi w szczegółach"

Załączniki: