null

Bródno Stare. Najstarszy gród Warszawy – premiera filmu Mateusza Osiadacza

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przechwytywanie_grodzisko.JPG

 

Prezentacja filmu na temat średniowiecznego grodu i osady Bródno Stare jest finałem ponadrocznej pracy. Autorowi projektu na podstawie badań archeologicznych udało się stworzyć sugestywny obraz grodu. Powstał nie tylko model grodziska i osady, ale również odtworzony został hipotetyczny wygląd środowiska naturalnego.

Projekt realizowany był dzięki wsparciu finansowemu miasta, w ramach stypendium artystycznego przyznanego przez Biuro Kultury Urzędu m.st. Warszawy. W skład komisji konkursowej wchodził przedstawiciel Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków. Za wyborem wniosku przemówiły jego wartości edukacyjne, walory naukowe oraz zastosowanie nowoczesnych metod podczas jego realizacji.

W imieniu autora zapraszamy wszystkich zainteresowanych archeologią oraz tematyką cyfrowej wizualizacji dziedzictwa na premierę filmu.

W  sobotę, 4 lipca, film zostanie zaprezentowany w trakcie pokazu kina plenerowego na Targówku (w parku Bródnowskim) o godzinie 21.00, a w niedzielę, 5 lipca, film zostanie udostępniony online na stronie https://3d4history.com/pl/

Zapraszamy również na stronę fb projektu: https://www.facebook.com/RekonstrukcjaGroduBrodno/, na której można prześledzić etapy powstawania rekonstrukcji 3D oraz znaleźć ciekawe materiały źródłowe dotyczące grodziska.