null

"Przestrzeń sztuki" - wirtualny spacer po pracowniach artystycznych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
„Przestrzeń sztuki” - wirtualny spacer po pracowniach artystycznych
„Przestrzeń sztuki” - wirtualny spacer po pracowniach artystycznych

Fundacja Wirtualne Horyzonty zaprasza na wirtualny spacer po pracowniach rzeźbiarskich: rodziny Jarnuszkiewiczów i Zbigniewa Maleszewskiego. Technika filmów 360° pozwala widzowi swobodne wybierać do obejrzenia dowolny fragment pracowni.

„Przestrzeń sztuki” to filmowa opowieść o miejscach, przedstawiona przez pryzmat artystów, dzieł sztuki i narzędzi. Obie pracownie znajdują się po sąsiedzku na Starym Mieście i mają status pracowni historycznych. Prowadzona w nich działalność od początku związana była z Warszawą i jej odbudową. Detale architektoniczne i płaskorzeźby powstałe w tych pracowniach dziś można podziwiać na ulicach Starówki. Zarówno same pracownie, jak i ich gospodarze tworzyli narrację miasta. Współcześnie pełnią funkcję nie tylko archiwum, ale są inspiracją dla kolejnych pokoleń artystów.

Wirtualny spacer „Przestrzeni sztuki” pozwala odbiorcy zwiedzić daną przestrzeń i obejrzeć ją w całości. Wystarczy kliknąć i za pomocą myszki (górny lewy róg) odwrócić się w dowolną stronę. To widz decyduje na co patrzy, a nie kadrujące oko kamery.

Tu właśnie przestrzenność odgrywa główną rolę. To pracownia jest główną bohaterką, której treść dopełniają ludzie i obiekty.

Więcej o projekcie.