null

Warszawa w badaniach socjologów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
29.11.2023 09:30 - 29.11.2023 16:30
Pałac Staszica, ul. Nowy Świat 72
Ścieżka rowerowa nad Wisłą, na pierwszym planie dzieci jadące na rowerach, w tle panorama Starego Miasta, wieżowce, dzień, jesień.
Autor: m.st. Warszawa

Polskie Towarzystwo Socjologiczne, Oddział Warszawski; Instytut Stosowanych Nauk Społecznych, Uniwersytet Warszawski, Warszawskie Obserwatorium Kultury; Instytut Inicjatyw Pozarządowych

Konferencja będzie przestrzenią dyskusji dla naukowców prowadzących rozważania teoretyczne oraz badania związane z Warszawą, niezależnie od ich afiliacji i posiadanego stopnia naukowego.

Warszawa jako aglomeracja tętniąca życiem i ogniskująca wydarzenia społeczne, kulturalne, ilustrujące zmianę i nastroje społeczne jest idealnym tematem badań. Badacze z różnych ośrodków socjologicznych mają okazję do ciekawego spotkania naukowego w listopadzie 2023 r., a w jego efekcie do stworzenia jednej, integralnej, szeroko zakrojonej analizy miasta i jej mieszkańców.

Organizatorzy planują opublikowanie w 2024 r. wyjątkowej monografii, pokazującej różnorodność, socjologiczną ciekawość i wyjątkowość naszego miasta.

Zgłoszenia do udziału przez formularz: https://forms.gle/3LmTAYPhpHWBLGvVA

Kontakt: we wszelkich sprawach związanych z konferencją można się kontaktować z Grzegorzem Całkiem, e-mail: g.calek@uw.edu.pl

Źródło: Warszawa w badaniach socjologów (unikonferencje.pl)