null

Konferencja naukowa "Skąd się bierze miasto?"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
23.10.2023 09:30 - 25.10.2023 17:00
Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 28-42, 00-272 Warszawa
Autor: Muzeum Warszawy

Muzeum Warszawy i Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk

Muzeum Warszawy w partnerstwie z Instytutem Historii Polskiej Akademii Nauk organizuje konferencję naukową poświęconą dziejom Warszawy od XIV do XXI w. Konferencja Skąd się bierze miasto Procesy miastotwórcze w Warszawie od XIV do XXI wieku. Różnorodność — podobieństwa — konteksty odbędzie się między 23 a 25 października w siedzibie głównej Muzeum Warszawy i w Instytucie Historii PAN.

W czasie trwania konferencji będziemy zastanawiać się nad bardzo istotnym, choć rzadko poruszanym zagadnieniem – skąd się bierze miasto?

Tę szeroką i wielowątkową problematykę będziemy rozważać w kontekście zarówno przestrzennym jak i społecznym naszego miasta. W sposób szczególny interesować nas będzie rola rynku jako przestrzeni tworzącej miasto oraz znaczenie różnych centrów lokalnych, które dziś są częścią naszego miasta. Aspektem, który również chcemy, aby wybrzmiał podczas tegorocznej konferencji jest kontekst porównawczy z innymi miastami. Jak to się działo gdzie indziej i jakie były podobieństwa i różnice z Warszawą?

W programie wykłady, debaty i dyskusje – otwarte dla słuchaczek i słuchaczy.

Więcej informacji i program:

https://muzeumwarszawy.pl/skad-sie-bierze-miasto-miedzynarodowa-konferencja-naukowa/

https://ihpan.edu.pl/varsovia/

Załączniki: