null

Politechnika Warszawska pomaga Ukrainie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
zdjęcia Politechniki Warszawskiej
Autor: fot. Politechnika Warszawska

Społeczność uczelni podjęła szereg działań zarówno na rzecz studentów, doktorantów i pracowników z Ukrainy, jak i dla osób przybywających w ostatnich dniach do Polski. Pomoc trafia również do Ukrainy. Uczelnia zapewnia wsparcie organizacyjne i psychologiczne także osobom zaangażowanym w działania pomocowe.

Prowadzone są zbiórki finansowe i rzeczowe dla osób przebywających w Polsce, a także transporty darów do Ukrainy.

Miejsca noclegowe będące w zasobach uczelni zostały udostępnione osobom potrzebującym. Dodatkowo w Klubie Studenckim „Filip” zorganizowano stołówkę oraz miejsce zabaw dla dzieci.

Działa również formularz dla pracowników gotowych przyjąć osoby z Ukrainy pod swój dach.

Studium Języków Obcych PW zapewnia studentom, doktorantom i pracownikom z Ukrainy oraz członkom ich rodzin nieodpłatną pomoc tłumaczy przysięgłych w tłumaczeniu dokumentów na język angielski i niemiecki oraz pomoc w stworzeniu i przetłumaczeniu innych dokumentów (np. CV).

Ośrodek Języka Polskiego SJO PW prowadzi zapisy na kursy języka polskiego.

Uczelnia uruchomiła internetowy system rejestracyjny dla studentów z Ukrainy, którzy musieli przerwać swoje studia na ukraińskich uczelniach, a chcą aplikować o kontynuację studiów na Politechnice Warszawskiej. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: Studenci z Ukrainy mogą kontynuować edukację na PW / Студенти з України можуть продовжити навчання у Варшавській політехніці / Aktualności / Strona główna - Politechnika Warszawska

Na PW działa punkt konsultacyjny dla studentów, doktorantów i pracowników PW z Ukrainy.

Więcej o działaniach społeczności Politechniki Warszawskiej: Jak PW pomaga Ukrainie? / Aktualności / Strona główna - Politechnika Warszawska