Zasady udostępniania wody wodociągowej w placówkach szkolno-wychowawczych
Zachęcamy do zapoznania się z materiałem opracowanym przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny, Zakład Higieny Środowiska.
Zachęcamy do zapoznania się z materiałem opracowanym przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny, Zakład Higieny Środowiska.
Działania prowadzone w ramach kampanii „Wiem, co jem” realizowanej przez m.st. Warszawa, której celem jest organizacja prawidłowego żywienia uczniów w szkołach zakładają, iż w każdej szkole gdzie organem prowadzącym jest m.st. Warszawa zostanie zainstalowane źródełko do udostępniania wody pitnej z wodociągu.
Każda szkoła zaopatrywana w wodę przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. i prowadzona przez m.st. Warszawę, może zgłosić się do projektu "Woda w szkole" i otrzymać bezpłatne źródełko. Niepubliczne szkoły zachęcamy do montażu źródełek na własny koszt.
Wykaz parametrów badania jakości wody w placówkach oświatowych, które deklarują montaż źródełka w ramach kampanii "Wiem, co jem".
Do warszawskich szkół trafiły ulotki dla rodziców informujące o możliwości montażu źródełka w szkole oraz dlaczego warszawska kranówka jest bezpieczna i zdatna do picia.
Źródełko w Szkole Podstawowej nr 301 z Oddziałami Integracyjnymi zostało zainstalowane na parterze, na korytarzu przy szatni.
Pierwsze źródełko z "warszawską kranówką" zainstalowano w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy nr 322 w Warszawie.
Pierwszym Wodzirejem w Warszawie, który zdecydował się na udostępnienie wody dzieciom do picia ze źródełka i bezpośrednio z miejskich wodociągów jest Szkoła Podstawowa nr 205 w Warszawie. W ramach realizacji projektu edukacyjnego w szkole zamontowano dwa źródełka – na korytarzu i obok sali gimnastycznej.
Korzyści z zapewnienia nieograniczonego dostępu do wody ze źródełek to profilaktyka wielu chorób dietozależnych i promocja prawidłowego żywienia, promowanie zachowań proekologicznych, oszczędności w wydatkach indywidualnych rodziców oraz oszczędności w wydatkach szkoły i rady rodziców.
Czy woda w kranach jest zdatna do picia? Czy owoce można myć pod bieżącą wodą? Na te inne pytania odpowiedzą fakty o warszawskiej kranówce.
Ochrona prywatności użytkowników naszego serwisu ma dla nas bardzo duże znaczenie. Ograniczamy wykorzystanie i zbieranie informacji o użytkownikach serwisu do niezbędnego minimum wymaganego do świadczenia usług na najwyższym poziomie. Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji o ochronie danych osobowych, ochronie praw autorskich i plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.