null

Warsztaty "Woda w przedszkolu i szkole"

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Zaproszenie na spotkanie dla dyrektorów szkół

W dniach 1 i 8 marca 2016 r. na terenie Stacji Uzdatniania Wody „Filtry” odbyły się warsztaty dla dyrektorów placówek oświatowych pt. "Woda w przedszkolu i szkole".

W warsztatach uczestniczyło 130 osób, w większości przedstawicieli przedszkoli. Podczas wykładów poruszane były tematy dotyczące m.in. korzyści zdrowotnych z picia wody, jakości warszawskiej wody wodociągowej, a także co należy zrobić, aby dzieci i młodzież mogły bezpiecznie pić warszawską kranówkę w placówce oświatowej, w tym jak założyć źródełko w szkole w ramach projektu "Woda w szkole".

Uczestnicy zwiedzali także Stację Uzdatniania Wody „Filtry”, dzięki czemu mogli obejrzeć niektóre procesy produkcji wody i przekonać się, że produkowana woda jest wysokiej jakości, czysta i bezpieczna do picia bez przegotowania czy dodatkowego filtrowania.

Warsztaty prowadzili przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A., Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.