null

Warsztaty gotowania w ramach akcji "Lato w mieście"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Sałatka owocowa

Po raz dziewiętnasty odbywają się warsztaty gotowania dla dzieci i młodzieży w ramach akcji "Lato w mieście", których organizatorem jest kampania społeczna „Wiem, co jem”. Tematem obecnej edycji jest "Kuchnia roślinna".

W tegorocznej edycji akcji "Lato w mieście" po raz kolejny przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży propozycję warsztatów gotowania, podczas których pod okiem doświadczonych trenerów kulinarnych, będą powstawały takie dania jak: letnia sałatka na trzy sposoby, mini tarta owocowa z kaszy jaglanej.

W trakcie wspólnego gotowania, będziemy szukać odpowiedzi jak to się dzieje, że czasem warzywa nam smakują a czasem nie. Pokażemy sposoby na łaczenie produktów, które bardzo dobrze się ze sobą komponują. Zaprosimy dzieci do eksperymentów kulinarnychstanowić, które mogą być inspirację do samodzielnego przygotowania prostych potraw wraz z rodzicami w domu.

Podczas wspólnego gotowania uczestnicy będą również romawiać  o zasadach prawidłowego żywienia i o tym dlaczego należy wybierać produkty jak najbardziej różnorodne w ciągu dnia, zarówno owoce jak i warzywa.

Liczymy, że kolejny raz będzie to wspaniała przygoda dla wszystkich dzieci uczestniczących w warsztatach.

Zapraszamy serdecznie do udziału w warsztatach.