null

Program edukacyjny "Wybieram Wodę"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Logo Wybieram wodę

Działania programu będą zwracać szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu. Warto również podkreślić fakt, że w krajach europejskich rocznie przypada średnio trzy razy więcej wód powierzchniowych na jednego mieszkańca niż w Polsce, stąd wiedza dotycząca racjonalnego gospodarowania wodą powinna być szeroko popularyzowana w naszym kraju.

Ważnym elementem projektu będzie promocja ochrony naturalnych zasobów wodnych, które chronią nas przed deficytem niezbędnego składnika diety. Program „Wybieram wodę” ma na celu promocję korzyści płynących z picia wody, zarówno wodociągowej, jak i butelkowanej. Edukacja z zakresu prawidłowego nawodnienia organizmu prowadzona również będzie w kontekście prawidłowo zbilansowanej diety. Co więcej, działania w ramach programu będą podkreślać rolę wody nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale także w środowisku, gospodarce, przemyśle i rolnictwie. Z uwagi na potrzebę ochrony naturalnych zasobów wodnych, jednym z kluczowych zadań projektu będzie także propagowanie racjonalnego gospodarowania wodą i jej oszczędzania.

Kampania społeczna „Wybieram wodę” skierowana jest do grup społecznych szczególnie narażonych na niedostateczne nawodnienie organizmu: kobiet w ciąży i karmiących oraz ich małych dzieci, młodzieży szkolnej, seniorów oraz osób aktywnie uprawiających sport. W ramach projektu uruchomiona zostanie strona internetowa, która stanowić będzie multimedialną platformę edukacyjno-informacyjną wraz z panelem do rejestracji szkół, placówek i miast biorących udział w programie. Organizatorzy programu przeprowadzą także szereg akcji edukacyjnych dla lokalnych społeczności – pikników, spotkań tematycznych, eventów i lekcji w szkołach. Działaniom tym towarzyszyć będzie kampania informacyjna w mediach ogólnopolskich i lokalnych.

www:
www.ptd.org.pl
Oferta dotyczy:
Dzieci, młodzież
Obszar tematyczny:
Edukacja o żywieniu
Dzielnica:
Białołęka, Bemowo, Praga-Północ, Praga-Południe, Włochy, Ursus, Śródmieście, Mokotów, Wilanów, Wola, Wawer, Rembertów, Targówek, Żoliborz, Ochota, Ursynów, Wesoła, Bielany
Tel.:
(22) 59 370 21
E-mail:
biuro@ptd.org.pl
Adres:
ul. Nowoursynowska 159 C, 02-776 Warszawa
Oferent:
Polskie Towarzystwo Dietetyki