null

Podsumowanie warsztatów w roku szkolnym 2021/2022

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci w klasie zgłaszające się do odpowiedzi.

30 lipca zakończył się 16. cykl praktyk w ramach kampanii Wiem, co jem. W tym czasie nasi wykfalifikowani trenerzy żywieniowi odwiedzili wiele szkół podstawowych oraz przedszkoli na terenie całej Warszawy.

W roku szkolnym 2021/2022 w ramach kampanii “Wiem, co jem” zespół trenerów edukacji żywieniowej odwiedził 96 szkół we wszystkich 18 dzielnicach Warszawy. W warsztatach wzięło udział aż 9025 dzieci w szkołach podstawowych oraz 264 dzieci w przedszkolach.

Warsztaty w szkołach podstawowych prowadzone były dla klas drugich oraz trzecich i składały się z cyklu 3 spotkań. Podczas zajęć dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia i dowiedziały się Jakie produkty spożywcze są dla nas ważne i dlaczego. Nauczyły się również przygotowywać zdrowe i pyszne śniadania. Dowiedziały się, że jedzenie to nie wszystko, ponieważ w trosce o zdrowie musimy również zadbać o codzienną aktywność fizyczną.
W przedszkolach warsztaty wyglądały nieco inaczej. Dzieci zamieniły się w żywieniowych detektywów i odkryły, że do szczęścia i dobrego samopoczucia niezbędne są nam warzywa i owoce.

Swoimi odkryciami dzieci dzieliły się również w domach.

„Proszę Pani, ja w sobotę sam zrobiłem dla rodziców zielony koktajl.”; „Ja tak polubiłam sałatki, że teraz robię je razem z mamą prawie codziennie” – opowiadały dzieci po warsztatach.

Niedługo po rozpoczęciu nowego roku szkolnego, rozpoczęliśmy kolejną edycję warsztatów. Dyrektorzy szkół mogą zgłosić chęć udziału drugich klas w warsztatach przesyłając wypełniony formularz na adres e-mail: wiemcojem@um.warszawa.pl. Trenerzy edukacji żywieniowej będą kontaktować się z wychowawcami zgłoszonych klas w celu doprecyzowania terminów i godzin warsztatów. Zajęcia realizowane są przez cały rok szkolny.