null

IV Narodowy Kongres Żywieniowy 25–26 stycznia 2019 r. w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Plakat Zdrowo w szkole

W dniach 25–26 stycznia 2019 r. w Warszawie odbył się IV Narodowy Kongres Żywieniowy. Ważnym elementem Kongresu były praktyczne wskazówki, jak zachęcić dzieci i młodzież do dbania o właściwe żywienie i aktywność fizyczną.

Jesteśmy przekonani i wierzymy w to, że efekty dotychczasowych Kongresów są ważane dla zdrowia publicznego i środowiska związanego z żywnością, żywieniem, medycyną i zdrowiem - w tym przemysłu i jednostek publicznych związanych z tymi dziedzinami. Dlatego też kolejny Kongres poświęcamy problomom zaburzeń odżywiania dzieci i młodzieży.

Celem IV Narodowego Kongresu Żywieniowego będzie znalezienie odpowiedzi na pytanie: dlaczego nie udaje się powtrzymać narastania nadwagi i otyłości, szczególnie u dzieci i młodzieży. Będziemy szukali nie tylko odpowiedzi, lecz także rozwiązań tego problemu. Zajmiemy się również tematem zaburzeń odżywiania w wieku młodzieńczym, czyli bulimią i anoreksją.

Ważnym elementem Kongresu będzie prezentacja przez Instytut Żywności i Żywienia zmodyfikowanej Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla dzieci i młodzieży. Praktyczne wskazówki, jak zachęcić dzieci i młodzież do bdbania  o właściwe żywienie i aktywność fizyczną przedstawią zaproszeni eksperci - specjaliści i praktycy z dziedziny żywienia, pediatrii i psychologii. Podpowiedzą jak cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją, zarówno w czasie dorastania jak również w wieku dorosłym (...).

 

prof. dr hab. med. Mirosław Jarosz

Przewodniczący Komitetu Naukowo - Organizacyjnego

Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia

IV Narodowy Kongres Żywieniowy 25–26 stycznia 2019 r. PGE Narodowy w Warszawie.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Piramida zdrowego żywienia.