null

Filmy edukacyjne adresowane do dzieci szkolnych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Logo Stowarzyszenia Slow Food Warszawa

Edukacyjne filmy dla dzieci poruszające tematykę zdrowia, jedzenia oraz świadomych zakupów.

Nakręciliśmy cztery krótkie filmy dla dzieci w wieku szkolnym. Znaleźć je można na naszym kanale w serwisie youtube. Każdy z filmów stać się może punktem wyjścia do lekcji wychowawczej czy przedmiotowej poświęconej jedzeniu, zdrowiu, świadomym zakupom czy kulturalnemu zachowaniu. Wykorzystać je można zarówno w szkole jak i w domu, więc gorąco zachęcamy do ich upowszechniania. Z doświadczenia wiemy, że film to niezwykle skuteczne narzędzie edukacji. Atrakcyjna forma przyciąga uwagę i angażuje emocje.

W naszych filmach występują dzieci, są też autorami wykorzystanych tu rysunków i grafik. W przypadku trzech z naszych produkcji, dzieciom powierzyliśmy również przeczytanie tekstów lektorskich. To wszystko ułatwi młodym widzom zaangażowanie się i identyfikację z tematami i działaniami, które filmy promują. Chcemy, by nasze filmy ułatwiały wychowawcom i nauczycielom prowadzenie edukacji prozdrowotnej. By prowokowały szkoły i rodziny do podejmowania inicjatyw uświadamiających dzieciom ogromny wpływ jedzenia na nasze życie, do organizowania regularnych zajęć kulinarnych, warsztatów, wycieczek do gospodarstw rolnych czy zakładania przyszkolnych ogrodów warzywnych. Filmy adresujemy do dzieci w wieku szkolnym (7+) ale również dorośli – rodzice i nauczyciele, znajdą tu coś dla siebie.

Stowarzyszenie Slow Food Warszawa jest stołecznym oddziałem międzynarodowego ruchu Slow Food z siedzibą we Włoszech. Bronimy naszego prawa do smaku, promujemy producentów rodzimej żywności, kultywujemy nasze tradycje kulinarne i dzielimy się pasją. Regularnie organizujemy wydarzenia kulinarne o charakterze edukacyjnym dla dorosłych i dzieci. Na naszych warsztatach i akcjach wyrosło wielu popularnych dziś blogerów i działaczy kulinarnych. Odwiedź nas na naszym facebooku.

www:
www.slowfood.waw.pl
Oferta dotyczy:
Dzieci, młodzież, Rodzice, Nauczyciele, Dyrektorzy, Gotujący
Obszar tematyczny:
Edukacja kulinarna, Edukacja o żywieniu, Edukacja konsumencka
Dzielnica:
Białołęka, Bemowo, Praga-Północ, Praga-Południe, Włochy, Ursus, Śródmieście, Mokotów, Wilanów, Wola, Wawer, Rembertów, Targówek, Żoliborz, Ochota, Ursynów, Wesoła, Bielany
Tel.:
601565000
E-mail:
varsavia@slowfood.waw.pl
Adres:
Wędrowców 11
Oferent:
Stowarzyszenie Slow Food Warszawa