null

Edukacja żywieniowa drugich klas szkół podstawowych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci w klasie

W ramach działań kampanii społecznej Wiem, co jem, od 2016 roku realizujemy edukację żywieniową w drugich klasach szkół podstawowych. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów edukacji żywieniowej.

W każdej klasie prowadzimy cykl bezpłatnych warsztatów, obejmujący trzy 45-minutowe spotkania na następujące tematy:

  1. Piramida zdrowego żywienia i stylu życia
  2. Warsztaty kulinarne (przygotowanie prostych potraw śniadaniowych) 
  3. Aktywność fizyczna to podstawa zdrowia

Zajęcia prowadzone są na terenie szkoły w terminie ustalonym z nauczycielem zgłoszonej klasy.

Podczas pierwszych zajęć, dzieci poznają piramidę zdrowego żywienia i stylu życia. Dowiadują się co i w jakich ilościach powinni jeść, aby być zdrowym oraz jakie cenne składniki zawarte są w warzywach, owocach i innych produktach spożywczych. Na warsztatach kulinarnych uczą się jak przygotować proste i smaczne drugie śniadanie, a na ostatnich zajęciach dowiadują się dlaczego warto być aktywnym na co dzień.

Jak zgłosić klasę na warsztaty?

Co roku, we wrześniu przesyłamy do wszystkich warszawskich szkół podstawowych zaproszenia na cykl zajęć o zdrowym stylu życia. Dyrektorzy szkół mogą zgłosić chęć udziału drugich klas w warsztatach za pomocą przesłanego formularza. Trenerzy edukacji żywieniowej kontaktują się z wychowawcami zgłoszonych klas w celu doprecyzowania terminów i godzin warsztatów. Zajęcia realizowane są przez cały rok szkolny.

Serdecznie zapraszamy szkoły do zgłaszania chęci udziału w warsztatach.