null

Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Logo Szkoły na widelcu. Talerz pomiędzy widelcem i nożem.

„Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” to program edukacji żywieniowo-kulinarnej, którego autorem i pomysłodawcą jest Fundacja Szkoła na Widelcu, działająca od 2012 roku na rzecz poprawy jakości żywienia dzieci w szkołach i przedszkolach.

Jest to długofalowy projekt polegający na szerzeniu wiedzy z zakresu świadomego i prawidłowego żywienia w szkołach podstawowych. Nauczyciele wysyłając zgłoszenie za pośrednictwem strony Szkoły na widelcu otrzymują paczkę z bezpłatnymi materiałami edukacyjnymi do prowadzenia zajęć z zakresu dobrego żywienia. Są to między innymi szczegółowe scenariusze zajęć opracowane przez metodyka i dietetyków, karty pracy dla uczniów, plakaty edukacyjne do powieszenia w klasach, plakaty osiągnięć.

Szkoły realizujące program dodają na stronie internetowej swoje działania na Mapie Dobrych Działań Szkół. Każda placówka może umieścić tam relację z przeprowadzonych zajęć kulinarnych, zdjęcia sadzonek, ogródków czy własnoręcznie wykonanych zielników czy potraw aby się pochwalić i inspirować inne placówki. W roku szkolnym 2017/2018 odbyła się pierwsza edycja Programu. Wzięło w niej udział 1400 placówek szkolnych. Wraz z nowym rokiem szkolnym ruszyła II edycja Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu. Od 1 września do projektu zapisało się już ponad 1200 placówek. Patronat honorowy nad II Edycją programu objęło Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Żywności i Żywienia, Rzecznik Praw Dziecka, Polskie Stowarzyszenie Dietetyków, Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej.

 

www:
dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl
Oferta dotyczy:
Dyrektorzy
Obszar tematyczny:
Edukacja kulinarna
Dzielnica:
Białołęka, Bemowo, Praga-Północ, Praga-Południe, Włochy, Ursus, Śródmieście, Mokotów, Wilanów, Wola, Wawer, Rembertów, Targówek, Żoliborz, Ochota, Ursynów, Wesoła, Bielany
Tel.:
694441485
E-mail:
k.woznicka@szkolanawidelcu.pl
Adres:
ul.Racjonalizacji 5/102 02-673 Warszawa
Oferent:
Fundacja Szkoła na Widelcu