null

Czas na zdrowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Logo IV edycji Czas na zdrowie z datą 20 maja 2015

Zapraszamy do udziału w czwartej edycji projektu „Czas na zdrowie” Fundacji BOŚ! Celem konkursu jest promowanie idei zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i aktywności fizycznej wśród młodzieży. Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody.

Dlaczego warto?

Dzieci i młodzież spędzają coraz więcej godzin przy komputerach, bądź telewizorach. Brak ruchu i zła dieta to nie tylko przyczyny wielu schorzeń ‒ to także „przepis” na kłopoty z nauką! Dlatego chcemy wykreować wśród uczniów modę na zdrowie! Projekt „Czas na zdrowie”, łącząc funkcję edukacyjną z elementami międzyszkolnej rywalizacji i dobrą zabawą, pomaga w realizacji owej misji. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także nauczycieli i rodziców.

Etapy konkursu:

  • Pierwszy etap to powołanie zespołu szkolnego, który podejmie się rozpowszechnienia wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia oraz przygotuje scenariusz przebiegu Festynu Zdrowia i plan promocji tej imprezy w swojej okolicy.
  • Drugi etap to organizacja ogólnoszkolnego Festynu Zdrowia. Festyn to okazja, by z ideą zdrowego stylu życia dotrzeć do jak najliczniejszego grona osób. Musi obfitować w atrakcje: wspólne zabawy ruchowe i konkursy dla młodzieży i dorosłych, zdrowy poczęstunek oraz udział zaproszonych przez młodzież gości. Centralnym punktem programu będzie pokaz specjalnie wyprodukowanych na tę okazję filmów edukacyjnych. Wszystkie szkoły, które zgłoszą się do projektu otrzymają płyty DVD z filmami!

Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody – dla szkoły, nauczycieli i uczniów! Pula nagród to 30 tys. złotych!

Jak się zapisać? 

Na stronie czasnazdrowie.fundacjabos.pl znajduje się formularz rejestracyjny. Na zgłoszenia czekamy do 16 marca 2015 roku. Zapraszamy do wspólnej przygody i czekamy na Wasze zgłoszenia!

Konkurs został objęty honorowymi patronatemi: Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Rekreacji, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Rzecznika Praw Dziecka.

www:
fundacjabos.pl
Oferta dotyczy:
Dzieci, młodzież, Rodzice, Nauczyciele, Dyrektorzy
Obszar tematyczny:
Edukacja o żywieniu, Aktywność fizyczna
Dzielnica:
Białołęka, Bemowo, Praga-Północ, Praga-Południe, Włochy, Ursus, Śródmieście, Mokotów, Wilanów, Wola, Wawer, Rembertów, Targówek, Żoliborz, Ochota, Ursynów, Wesoła, Bielany
Tel.:
22 532 71 94
E-mail:
biuro@fundacjabos.pl
Adres:
al. Solidarności 104 01-016 Warszawa
Oferent:
Fundacja Banku Ochrony Środowiska