null

Zrównoważony posiłek w placówce oświatowej - publikacja

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na czarnym tle leży publikacja pt. Zrówenoważony posiłek w placówce oświatowej. Na okładce publikacji dzieci samodzielnie przygotowują nakładają posiłek szkolny na talerze. W dolnej części znak warszawskiej syrenki z napisem: partner projektu miasto stołeczne Warszawa. Powyżej logo Iterreg Baltic Sea Region StratKIT+
Autor: Centrum Komunikacji Społecznej

W oparciu o doświadczenia uczestniczek i uczestników warsztatów projektu StratKIT+ powstała publikacja z przykładami dobrych, zrównoważonych praktyk w kuchniach szkolnych i przedszkolnych.

W październiku 2023 r. Warszawa dołączyła do międzynarodowego projektu StratKIT+ oferującego duże zasoby wiedzy na temat zapewniania zrównoważonych posiłków publicznych i zamawiania usług cateringowych. Rezultatem projektu StratKIT (wcześniejsza edycja projektu) oraz StratKIT+ jest Zestaw Narzędzi Zrównoważonego Posiłku Publicznego, które proponują konkretne działania w celu transformacji żywienia publicznego na bardziej zrównoważone. Zachęcamy do zapoznania się z nimi na stronie https://www.sustainable-public-meal.eu/pl/ i do korzystania z nich.

Publikacja “Zrównoważony posiłek w placówce oświatowej” powstała w wyniku rozmów podczas cyklicznych spotkań „Zdrowy uczeń, zdrowa planeta” z osobami odpowiedzialnymi za organizację żywienia w kilkunastu warszawskich placówkach oświatowych. Stanowi zbiór dobrych praktyk, które już funkcjonują w ich placówkach.

Doświadczenie profesjonalistów jest bezcenne i warto z niego korzystać. Mamy nadzieję, że publikacja będzie inspiracją, aby dążyć do zrównoważonych posiłków w placówkach oświatowych.

W sali wykładowej wokół stołu siedzą uczestnicy spotkania. Z przodu sali siedzi prowadząca spotkanie, która prezentuje projekt StratKIT+ wyświetlając prezentację.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
W sali wykładowej wokół stołu siedzą uczestnicy spotkania. Z przodu sali siedzi prowadząca spotkanie, która prezentuje projekt StratKIT+ wyświetlając prezentację.

Załączniki: