null

Rusza Warszawska Szkoła Letnia!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Już po raz czwarty warszawscy uczniowie i uczennice będą mgli spędzić pięć wakacyjnych dni na powtórce i uporządkowaniu swojej wiedzy. W sierpniu ruszy kolejna edycja Warszawskiej Szkoły Letniej (WSL)! WSL to bezpłatne zajęcia w zakresie objętym podstawą programową z zakresu przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych dla uczennic i uczniów szkół warszawskich, którzy będą w 2024 roku zdawać egzaminy ósmoklasisty lub maturalne.

Plakat informacyjny Warszawskiej Szkoły Letniej
 

 

 

Zajęcia będą realizowane w dwóch edycjach:

  • I edycja: 14-18 sierpnia

  • II edycja: 21-25 sierpnia 

W te wakacje w ramach WSL planowane jest uruchomienie grup z następujących przedmiotów i poziomów nauczania:

  • język polski (szkoła podstawowa SP, szkoła ponadpodstawowa PP – poziom podstawowy i rozszerzony),

  • matematyka (SP, PP),

  • język angielski (SP, PP),

  • biologia (PP).

Każdy kurs będzie trwał 20 godzin lekcyjnych, od poniedziałku do piątku, w dwóch blokach:

  • blok poranny w godzinach 9.00-12.00 dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych

  • blok popołudniowy w godzinach 13.00-16.00 dla uczniów klas ponadpodstawowych.

Zajęcia odbywać się będą stacjonarnie w budynku Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, ul. Stara 4.

Rekrutacja on-line uczniów rozpocznie się 17 lipca o godz. 9.00 i odbywać się będzie do wyczerpania miejsc w poszczególnych grupach i edycjach. W każdej edycji wybór przedmiotów jest ograniczony liczbą uczestników w grupie oraz liczbą grup w danym terminie.

Każdy uczeń ma możliwość zarejestrowania się na obydwie edycje, tylko jeden raz na jeden przedmiot np. w I edycji wybiera zajęcia z matematyki, a w edycji II zajęcia z języka angielskiego. W każdej edycji zajęcia z danego przedmiotu obejmują ten sam zakres powtarzanego materiału. Szczegóły w Regulaminie WSE (załącznik).

Zajęcia będą prowadzić nauczycielki i nauczyciele, którzy, na co dzień pracują w warszawskich szkołach oraz prowadzili zajęcia w poprzednich edycjach Szkoły, otrzymując bardzo dobre noty od uczestników i uczestniczek.

 

Załączniki: