null

„Sztuki teatralne dla dużych i małych” | wieczór autorski 23 kwietnia

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika dekoracyjna

Serdecznie zapraszamy na wieczór autorski wokół książki „Sztuki teatralne dla dużych i małych”. Już 23 kwietnia o godzinie 18.00 w siedzibie WCIES, na Starej 4.

Sześć Autorek napisało sześć scenariuszy teatralnych, które we WCIES zostały złożone w jedną książkę. Publikacja skierowana jest do nauczycielek i nauczycieli, którzy zechcą te teksty wykorzystać, wystawiając je wraz z młodzieżą w szkołach i teatrach amatorskich.

W książce znajdziemy utwory sceniczne autorstwa: Agnieszki Frankiewicz, Moniki Machalskiej, Karoliny Marcjanik-Ogonek, Anny Olszewskiej, Katarzyny Stachiewicz,Wioletty Magdaleny Witkowskiej.

Scenariusze zebrane w książce są gotowym materiałem do wykorzystania w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Redaktorka książki, Natalia Fijewska-Zdanowska tak pisze o projekcie:

Teatr amatorski/szkolny – jak powietrza – potrzebuje świeżych tekstów. Dlatego twórczość Autorek sztuk z niniejszego zbioru uważam za wyjątkowo cenną. Każdy z sześciu utworów powstał w wyniku pracy z konkretną grupą, na bazie jej pomysłów, problemów, specyfiki, poczucia humoru i zainteresowań. W toku warsztatów w ramach Seminarium Dramaturgicznego Autorki były współuczestniczkami twórczego procesu, ale także stały się rzetelnymi redaktorkami, konstruktywnymi krytyczkami i wspierającymi coacherkami.

W czasie spotkania dowiemy się, jak powstawały scenariusze, posłuchamy ich fragmentów w wykonaniu Autorek, a każdy uczestnik i uczestniczka otrzyma egzemplarz książki. Będzie także możliwość uzyskania autografów oraz porozmawiania z twórczyniami i twórcami książki.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia uczestnictwa z podaniem imienia i nazwiska należy wysyłać na adres: scenariusze.teatralne.wcies@eduwarszawa.pl

Wysłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z możliwością uczestniczenia w spotkaniu – należy oczekiwać na potwierdzenie organizatora.