null

Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Grafika dekoracyjna.

Chcesz nauczyć dzieci i młodzież krytycznej analizy treści online i stawiania czoła dezinformacji w sieci? Lie Detectors oferuje warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, prowadzone przez doświadczonych dziennikarzy polskich mediów.

W Warszawie odwiedzili już ponad 60 klas, a kolejna tura wizyt rozpocznie się 15 maja i potrwa do końca roku szkolnego. Lie Directors współpracuje z dziennikarzami mediów, takich jak Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, TVN, TVP, Polsat News, PAP, Agence France Presse, Polityka Insight, Radio Nowy Świat, Radio TokFM. Zapraszamy zainteresowanych nauczycieli do kontaktu, aby zaplanować wizytę dziennikarzy w ich szkole. Warsztaty trwają 90 minut i są bezpłatne. Oferowane są dla dwóch kategorii wiekowych: 10-11 lat oraz 14-15 lat.

Lie Detectors to nagradzana organizacja non-profit, niezależna od podmiotów politycznych czy komercyjnych. Każdego roku współpracujemy z ponad 700 nauczycielami i 1300 klasami, obecnie głównie w Niemczech, Austrii, Belgii, Szwajcarii, Polsce i Luksemburgu. Jako eksperci zewnętrzni, staramy się pomóc uczniom i nauczycielom rozpocząć rozmowę na temat krytycznego myślenia, analizy źródeł i obywatelstwa cyfrowego, a także udostępnić praktyczne materiały.

Zgłoszenia prosimy kierować do koordynatora projektu w Polsce - Anny Słojewskiej na adres anna@lie-detectors.org

Więcej na stronie: lie-detectors.org