null

Nowość w ofercie WCIES | Teatralna Pracownia Inspiracji i Eksperymentu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie przedstawia laleczkę wykonaną ze skrawków materiału
Autor: Lidia Iwanowska-Szymańska

Teatralna Pracownia Inspiracji i Eksperymentu to nowy cykl spotkań weekendowych dla nauczycieli. Każde ze spotkań jest oddzielnym wydarzeniem, polegającym na zapoznaniu uczestników warsztatów z nową techniką teatralną.

Każde spotkanie będzie się składało z części inspiracyjnej  – prezentacja danej techniki i jej możliwości – oraz części eksperymentalnej – warsztatowe poszukiwania oraz omówienie techniki pod kątem jej przydatności w pracy w teatrze szkolnym.

Spotkania poprowadzi specjalista z danej dziedziny i koordynatorka projektu Natalię Fijewską-Zdanowską.


Tematem pierwszego z cyklu warsztatów będzie lalka-motanka. Lalka-motanka to magiczna lalka z duszą zrobiona ze skrawków materiału, wywodząca się z tradycji słowiańskiej. Oprócz czarodziejskich mocy, w które wierzyli nasi przodkowie, motanki mają także wyjątkowy potencjał teatralny. W ramach warsztatu dowiemy się o tradycji motania, stworzymy swoje własne lalki, a następnie wspólnie poeksperymentujemy z teatralnymi formami, które można osiągnąć przy pomocy tych niezwykłych lalek.

Termin: sobota, 22 października, godz. 9:00-14:00


Więcej informacji i zapisy: Teatralna Pracownia Inspiracji i eksperymentu - Lalka motanka - Kursy - WCIES


Prowadzenie:

Lidia Iwanowska-Szymańska – pisarka, tłumaczka, opowiadaczka i aktorka. Absolwentka studiów podyplomowych „Literatura i książki dla dzieci wobec wyzwań nowoczesności” oraz „Szkoła Mistrzów” na UW. Założycielka teatru dla dzieci „foremka”. Pisze wiersze i książki dla dzieci, prowadzi warsztaty w Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie.

Natalia Fijewska-Zdanowska – reżyserka, dramatopisarka, instruktorka teatralna, działaczka społeczna. Absolwentka Filozofii UW. Założycielka Fundacji Artystycznej MŁYN i Teatru MŁYN. Autorska szkoleń i kursów dla nauczycieli i pedagogów pracujących teatralnie z dziećmi i młodzieżą, superwizorka procesów twórczych instruktorów teatralnych