null

Startują Warszawskie Mistrzostwa Start-up Jump

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Centrum Przedsiębiorczości Smolna, pomieszczenie biurowe, ludzie podczas pracy.
Autor: m.st. Warszawa

Warszawskie Mistrzostwa Start-up Jump to projekt skierowany do uczniów warszawskich szkół ponadpodstawowych. Przez ponad miesiąc będą oni prowadzić własne wirtualne firmy oraz zdobywać praktyczne doświadczenie zawodowe.

Już w marcu młodzi warszawiacy wcielą się w rolę wirtualnych menedżerów i przez najbliższe dni będą prowadzić własne firmy. Wszystko za sprawą projektu Warszawskie Mistrzostwa Start-Jump realizowanego przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno Społecznych i Szkoleń, Biuro edukacji m.st. Warszawy oraz Centrum Przedsiębiorczości „Smolna” przy współpracy z Revas - Branżowe Symulacje Biznesowe.

Dzięki symulacjom uczniowie będą mogli wejść w buty prawdziwych przedsiębiorców i zdobyć pierwsze praktyczne biznesowe doświadczenie. Ich zadaniem będzie zarządzanie wirtualnym Klubem fitness.

W czasie rozgrywki zadecydują m.in. o ofercie, przygotują stanowiska oraz zatrudnią pracowników czy zadbają o marketing swoich biznesów. Po każdej rundzie będą analizować swoje wyniki, wyciągać wnioski i dostosowywać strategię tak, by odnieść sukces na wirtualnym rynku.

„Jako WCIES chcemy rozbudzać potencjał biznesowy drzemiący w warszawiakach. W tym celu organizujemy już po raz kolejny konkurs Warszawskie Mistrzostwa Startup-Jump” – mówi Beata Grzelak, współorganizatorka konkursu.

Udział w konkursie to dobra okazja do sprawdzenia swoich biznesowych umiejętności i zderzenia wiedzy teoretycznej z praktyką. Bezpieczne, wirtualne środowisko, w którym uczestnicy będą mogli przetestować swoje strategie biznesowe.

Stołeczny konkurs Wirtualny Mistrzostwa Start-up Jump to genialne samorządowe przedsięwzięcie, wspierające rozwój przedsiębiorczości młodzieży szkolnej. Przedsiębiorczość stanowi jedną z kluczowych kompetencji na współczesnym rynku pracy, której rozwijanie nie tylko zwiększa szanse na ścieżce rozwoju zawodowego, ale także ułatwia podejmowanie złożonych przedsięwzięć i wyzwań w różnych sferach życiowej aktywności – mówi Wojciech Pitura, Prezes firmy Revas

Nagrody

Uczestnicy, oprócz unikatowego, praktycznego doświadczenia biznesowego otrzymają także atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dodatkowo, szkoła, której reprezentacja zdobędzie mistrzowski tytuł otrzyma roczny dostęp do Branżowych Symulacji Biznesowych od Revas.

Zgłoszenia

Rekrutacja trwa do 7 lutego. Zapisu dokonuje nauczyciel - opiekun zespołu. Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji i zapisów znajdują się na stronie [link].