null

Spektakl „Więzy” o traumie międzypokoleniowej | Teatr JESZCZE

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie przedstawia grupę aktorów na scenie podczas spektaklu.
Autor: Rafał Latoszek

25 marca odbyła się premiera spektaklu „Więzy” w reżyserii Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej. Na scenie zobaczyliśmy 16 aktorek oraz aktora Teatru JESZCZE, w którego skład wchodzą nauczycielki i nauczyciele warszawskich szkół i innych instytucji edukacyjnych. Spektakl powstał w ramach warsztatów teatralnych realizowanych we WCIES i jest już trzecią edycją.

Sztuka pt. „Więzy” w swojej treści dotyka tego, co nazywamy traumą międzypokoleniową. Widzowie mogą lepiej zrozumieć, a przede wszystkim wczuć się w historie, w których jakieś wydarzenia sprzed wielu lat (często trudne, a nawet straszne) mają wpływ na kolejne pokolenia ludzi żyjących w jednej rodzinie.  

Spektakl pozwala nie tylko na spotkanie ze sztuką, z teatrem, ale jest także głęboko dopracowanym merytorycznie przekazem, który otwiera nam oczy na otaczający nas świat – swój własny oraz świat naszych bliskich, czy nawet uczennic i uczniów w szkołach, z którymi się na co dzień spotykamy.  

Planowane są jeszcze dwa spektakle: 

27.04.2024 r. o godz. 19:00  

29.04.2024 r. o godz. 19:00 

Scena mieści się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Władysława Broniewskiego Łazienkowska", przy ul. Łazienkowskiej 7 w Warszawie. 

Spektakl można obejrzeć bezpłatnie, ale obowiązują wcześniejsze rezerwacje pod adresem: rezerwacje@fundacjamlyn.pl 

Występują: Zosia Bardzińska, Ewa Borgosz, Anna Gwarek, Iwona Kowalczyk, Anna Leoniak, Katarzyna Liwska, Agnieszka Łagodowska, Agata Mandziewska, Iwona Młynarczyk, Anna Olszewska, Małgorzata Pacocha, Elżbieta Pawlik, Ludmiła Pietrus, Adriana Sadowska, Małgorzata Sasimowska, Arkadiusz Stawski, Karolina Zielińska

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska 

Muzyka: Mikołaj Tabako 

Konsultacje choreograficzne: Anna Gwarek 

Reżyseria świateł: Radosław Sałasiński 

Produkcja: Zosia Bardzińska 

Koordynacja projektu: Beata Zuziak 

Projekt: Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Fundacji Artystycznej MŁYN

Partnerem projektu jest MDK Łazienkowska Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego „Łazienkowska” 

Zdjęcia: Rafał Latoszek, latoszek.com