null

Zapraszamy na seminarium "Wychowanie przez sztukę" | 8.12.2023

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Logotyp Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Grafika przedstawia szary skrót WCIES, w którym litera C jest pomarańczowa i nawiązuje kształtem do syrenki

Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Galeria Działań serdecznie zapraszają na XXIII Seminarium "Wychowanie przez sztukę" pod tytułem "Jaka sztuka w czasach niepewności?"

Temat seminarium wynika z inspiracji tekstem prof. Marcina Napiórkowskiego „Oswajanie niepewności”, opublikowanym w kwartalniku „Więź” (wiosna 2023). Autor przekonuje, że „Żyjemy w kulturze, która pełna jest napięć, ale ciągle żąda rozstrzygnięć. Może odpowiedzią na czasy niepewności wcale nie jest pewność? Może tym, czego potrzebujemy, jest raczej zadomowienie się w niepewności, oswojenie jej, lepsze zrozumienie tworzących ją napięć i paradoksów”.  W ramach Seminarium przedstawimy różne rodzaje współczesnej sztuki, która może być pomocna w wypracowaniu sensownej postawy wobec czasu niepewności; szczególnie jeśli dostrzeżemy, że obecny czas niepewności nie będzie dla nas doświadczeniem chwilowym, lecz trwającym znacznie dłużej.

Zapraszamy do Galerii Działań mieszczącej się na Ursynowie, przy ul. Marco Polo 1, 8 grudnia o godz. 15.00. 

Link do zapisu : https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Wychowanie-przez-sztuke