null

Raz, dwa, trzy i po polsku mówisz Ty! | Kolejne materiały do nauki języka polskiego jako obcego (JPJO)

Drukuj otwiera się w nowej karcie
grafika dekoracyjna

Zespół autorski podręcznika „Raz, dwa, trzy i po polsku mówisz Ty!” – Katarzyna Kołak-Danyi, Agnieszka Jastrzębska, Małgorzata Malinowska, Anna Rabczuk, Dorota Zackiewicz, ilustratorka Marta Zabłocka oraz redaktor metodyczny i programowy Piotr Kajak przedstawiają nagrania do II i III tomu podręcznika do nauki języka polskiego jako obcego (JPJO).

 „Raz, dwa, trzy i po polsku mówisz Ty!” to podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego (JPJO) dla dzieci i młodzieży.  Został on wydany w 5 tomach, które odpowiadają poszczególnym poziomom nauczania.

Do każdego tomu dołączone są materiały uzupełniające dla nauczycieli. Można je pobierać bezpłatnie ze strony Fundacji Wolność i Demokracja po wypełnieniu formularza.

Dostępne są już także nagrania do I, II i III tomu podręcznika. Można je pobrać bezpłatnie – z zasobów strony internetowej „Polonicum”

Za realizację nowych nagrań do tomów II i III odpowiadają wolontariusze – dzieci, młodzież i pracownicy International European School of Warsaw oraz pracownicy Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum” UW. Nagrania zrealizowano w studiu nagrań Rewak.

Podręcznik wydały, wspólnym nakładem sił, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacja Wolność i Demokracja oraz Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum” UW  a przy współpracy z Centrum Metodycznym w Drohobyczu. Podręcznik uzyskał akceptację Ministerstwa Oświaty i Nauki Ukrainy, może być oficjalnie wykorzystywany w szkolnictwie polonijnym na Ukrainie.

Nauczycieli poszukujących warościowych metodycznie materiałow zapraszamy do zapoznania się z aktualizowaną na bieżąco zakładką Nasze publikacje - Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum” UW. Wśród materiałów znajdziecie także linki do bezpłatnych podręczników i pomocy dydaktycznych.